Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała 1:2 z Hiszpanią w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, który rozgrywano w Rydze. W meczu z Hiszpanią zagrało trzech piłkarzy Lechii Gdańsk – Adam Chrzanowski, Tomasz Makowski i Przemysław Macierzyński. Mimo porażki Biało-Czerwoni awansowali do dalszych kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu.

Spotkanie Polaków z Hiszpanią miało znaczenie wyłącznie prestiżowe, bo obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans na kolejny szczebel eliminacji. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego wygrali bowiem wcześniej 4:0 z Łotwą i 1:0 z Andorą. Trzy bramki w tych meczach strzelił napastnik Lechii Przemysław Macierzyński.

W meczu z Hiszpanią cały mecz rozegrał Chrzanowski (na zdjęciu). Makowski przebywał na boisku do 78. minuty, a Macierzyński został zmieniony w 67. minucie.

30 października 2015, 17:00 - Ryga (Sporta kompleks Arkādija)
Polska 1-2 Hiszpania
Sebastian Szymański 8 - Manuel Morlanes 33, 53

Polska: 1. Kamil Grabara - 2. Paweł Olszewski, 5. Bartłomiej Gajda, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz - 7. Marco Drawz, 17. Sebastian Szymański, 6. Tomasz Makowski (78, 16. Damian Pawłowski), 10. Mikołaj Kwietniewski, 18. Kacper Chodyna (62, 11. Bartosz Wiktoruk) - 9. Przemysław Macierzyński (67, 13. Jakub Moder).

Grano 2x40 minut.

Tabela:

1. Hiszpania  3  9  6- 1
2. Polska     3  6  6- 2
3. Łotwa      3  3  3- 6
4. Andora     3  0  0- 6

Do kolejnej rundy eliminacji awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz pięć najlepszych drużyn z trzecich miejsc.

Źródło: lechia.pl/90minut.pl/własne