Młody napastnik Lechii Gdańsk strzela dla reprezantacji Polski do lat 17.

Biało-Czerwoni pokonali 2:0 Finlandię, a jedną z bramek strzelił napastnik Lechii Gdańsk Przemysław Macierzyński.
Macierzyński otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę w 25. minucie meczu. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego swoje prowadzenie podwyższyli po przerwie, a gola na 2:0 zdobył w 53. minucie Marco Drawz.

W spotkaniu z Finlandią oprócz Macierzyńskiego wystąpili także dwaj inni młodzi piłkarze Lechii – Adam Chrzanowski i Tomasz Makowski, który pełnił rolę kapitna drużyny. Chrzanowski i Makowski rozegrali całe spotkanie, a Macierzyński został zmieniony w 52. minucie.

W środę Biało-Czerwoni zmierzą się z Danią, a w piątek z ubiegłorocznym triumfatorem turnieju – Norwegią. W niedzielę Polaków czeka jeszcze czwarty mecz, decydujący o końcowej lokacie w rozgrywkach.

Źródło: lechia.pl