W III-ligowych derbach Trójmiasta rezerwy Lechii Gdańsk przegrały z Arką II Gdynia 0:2.

Stawka III-ligowych derbów do tego stopnia wzbudziła niezdrowe emocje w szeregach gości, że w 35. minucie z boiska usunięty został reprezentant Polski do lat 18, Damian Garbacik, a tuż po przerwie na trybuny odesłany został trener biało-zielonych, Krzysztof Wilk.

Od pierwszego gwizdka derbowy pojedynek obfitował w walkę, a arbiter spotkania nie do końca radził sobie z panowaniem nad emocjami piłkarzy. Już w 35 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarał Garbacika i Lechia skazana była na grę w osłabieniu.

Żółto-niebiescy do przerwy nie byli w stanie potwierdzić swojej przewagi, choć sytuacji bramkowych gdynianom nie brakowało. Po dośrodkowaniu Michała Jankowskiego głową uderzał Szubert, a dośrodkowań Macieja Dampca nie zdołali zamienić na gole Kubowicz i Dawid Patelczyk.

W przerwie gdańszczanie dokonali zmiany bramkarza, gdyż przy jednej z interwencji urazu ręki nabawił się Kacper Rosa. Golkipera biało-zielonych zastąpił Paweł Szokaluk. 10 minut po zmianie stron Lechia II straciła... trenera. Za dyskusję z arbitrem na trybuny odesłany został Krzysztof Wilk. Już spoza ławki szkoleniowiec obserwował jak jego zespół traci bramki.

Raport meczowy [Arka II - Lechia II 2:0]

Biało-Zieloni doznali czwartej z rzędu porażki i zajmują 11. miejsce w tabeli. Już za tydzień będą mogli poprawić swoją sytuację w meczu na własnym boisku z zajmującym 12. lokatą zespołem GKS Manowo.