Podziałem punktów zakończył się pojedynek derbowy rezerw Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. W 31. kolejce RWS Investment Group IV ligi, w Gdyni, Arka II zremisowała z Lechią II Gdańsk 1:1 (1:0). W drużynie Biało-Zielonych zadebiutował już 50 piłkarz w bieżącym sezonie, a do końca jeszcze aż 6 kolejek.

Od pierwszych minut na boisku nie brakowało walki. Lepiej odnaleźli się w niej żółto-niebiescy, którzy jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa objęli prowadzenie. W 13 min. bramkarz Lechii źle interweniował po dośrodkowaniu i nabił piłką wbiegającego Banaszewskiego, a ten skierował ją do siatki. Po chwili ten sam zawodnik próbował zaskoczyć rywali uderzając zza pola karnego, lecz tym razem Woźniak złapał piłkę.

W kolejnych minutach Arka kilka razy zagroziła bramce rywali. W 31 min. groźnie po ziemi uderzył Bednarski, 10 minut później indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Markiewicz, a w 44 min. minimalnie pomylił się Stępień. Lechia najlepszą sytuację w tej części gry stworzyła sobie po strzale Sopoćki, ale Staniszewski nie dał się zaskoczyć zawodnikowi gości.

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło. Gra była wyrównana i momentami Biało-Zieloni mieli optyczną przewagę, w efekcie której w 65 min. przeprowadzili skuteczną akcję i zdobyli bramkę na wagę remisu. Cegiełka popisał się mocnym strzałem z ok. 20 metrów, po którym piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Arka najlepszą okazję do strzelenia zwycięskiego gola miała kilka minut później. Po rzucie różnym pierwsze uderzenie zostało jednak zablokowane, a dobitkę Hołtyna nogami obronił Woźniak. W końcówce dobrze interweniował też Molenda, który przeniósł nad poprzeczką strzał Kuczniera.

Jak już wspominaliśmy, w drużynie Biało-Zielonych zadebiutował w dzisiejszym meczu 50 piłkarz w bieżącym sezonie. Kacper Sezonienko rocznik 2003. Debiut zaliczył co prawda w meczu pucharowym drużyny rezerw, ale swój ligowy debiut miał właśnie dzisiaj w Gdyni. Do końca sezonu zostało 6 meczów, zatem pewnie trenerzy dadzą jeszcze szansę kilku innym młodym zawodnikom sprawdzić się w dorosłej piłce.

Lechia II ma na swoim koncie 60 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi Grom Nowy Staw 65 pkt. a na drugim miejscu jest Gryf Słupsk 63 pkt. W następnej kolejce Biało-Zieloni zmierzą się 18 mają o godzinie 16:00 w Rumi z Orkanem.

źródło: arka.gdynia.pl / AudioGol / własne