lechia

„Z orłem na piersi 90 lat biało-czerwonych” to niezwykła książka, którą polecają m.in. autor, Dariusz Szpakowski, Maciej Iwański, Gerard Cieślik, Antoni Piechniczek i Jan Tomaszewski. Przedstawia ona głównie dzieje wszystkich 887 reprezentantów kraju, w tym 10 piłkarzy, którzy grali w barwach Lechii Gdańsk.

Turniej EURO 2012 to idealna okazja, aby wydać książkę o polskiej reprezentacji. Pozycja ta powinna znaleźć się na półce każdego kibica piłki nożnej.

Należy pamiętać, że w 2011 roku obchodziliśmy 90 lat istnienia biało-czerwonych, co także wpłynęło na moją decyzję o napisaniu książki jakże innej od tych, które do tej pory pojawiły się na rynku. Reprezentację kraju tworzą ludzie - piłkarze.

I to właśnie o nich jest niniejsza pozycja - o 887 bohaterach, którzy od 1921 roku aż do teraz występowali z orłem na piersi.

W książce mamy bogato opisaną sylwetkę każdego zawodnika oraz opis całego dorobku w reprezentacji. Dodatkowo znajdziemy wiele zestawień, tabel i statystyk. Książkę uświetnia ponad 1000 zdjęć, co świadczy o tym, że jest ona starannie przemyślana, i której realizacja zajęła kilka lat.

Od 1982 roku czekamy na kolejny sukces biało-czerwonych. W tym czasie Polska tylko raz, w 1986 roku, wyszła z grupy. Pozostałe trzy starty, dwa w mistrzostwach świata i jeden w mistrzostwach Europy, przyniosły niepowodzenia.

Oby następne turnieje dostarczyły więcej emocji, abyśmy mogli wspólnie przeżywać i cieszyć się z sukcesów. I niech dostarczą nam ich nasi piłkarze. Bo dla każdego sportowca jest wielkim zaszczytem i honorem grać z orłem na piersi, a to w udziale przypada tylko nielicznym wybrańcom - autor.

Bardzo serdecznie dziękuję Redakcji serwisu Lechia.net za pomoc w realizacji książki - mówi Mariusz Gudebski, autor monografii.

Książkę można nabyć w księgarniach lub z autografem u autora. Więcej informacji pod e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lechia Gdańsk

Źródło: własne