W sobotę o 17.30 Lechia Gdańsk zagra wyjazdowy mecz z Górnikiem Łęczna. Po stronie Biało-Zielonych pojawiło się kilka absencji. Kogo wystawi trener Szymon Grabowski?

Ostatnie dni nie były udane dla Lechii pod względem kontuzji i urazów. Luis Fernandez musiał przejść zabieg i nie zagra już do końca rozgrywek. Ponadto w meczu z Termaliką kostkę skręcił Dominik Piła i nie wystąpi w Łęcznej. - Luis przeszedł zabieg i nas to zabolało. Wiemy, jaki Luis był ostatnimi miesiącami zdeterminowany. Do końca sezonu nam już nie pomoże. Dopingujemy, żeby szybko wrócił i musimy mu pomóc. Z kolei Dominika Piły w 20 meczowej nie będzie - mówił na konferencji prasowej Szymon Grabowski. Z kolei po pauzie za kartki wraca Maks Chlań.

W linii defensywnej spodziewamy się jednej wymuszonej zmiany. Dawid Bugaj wskoczy do składu za wspomnianego Piłę. W bramce bez zmian zagra Bogdan Sarnawski, a przed nim Miłosz Kałahur oraz Elias Olsson i Andrei Chindris. W środku pomocy ujrzymy Tomasza Neugebauera, Louisa d'Arrigo oraz Rifeta Kapicia. Na skrzydłach zagrają Camilo Mena i wracający po pauzie Chlań. Na szpicy wybiegnie Tomas Bobcek.

Przewidywany skład na mecz z Górnikiem Łęczna: 29. Bogdan Sarnawski - 27. Dawid Bugaj, 3. Elias Olsson, 4. Andrei Chindris, 23. Miłosz Kałahur - 30. Maksym Chlań, 99. Tomasz Neugebauer, 8. Rifet Kapić, 16. Louis d'Arrigo, 7. Camilo Mena - 89. Tomas Bobcek.

źródło: własne