Rezerwy Lechii Gdańsk wsparte Nikolą Lekoviciem i Tiago Valente zremisowały sparing na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Wierzycą Pelplin.

Rezerwy biało-zielonych do Pelplina pojechały z dwójką graczy odsuniętych niedawno od pierwszego zespołu: Tiago Valente i Nikolą Lekoviciem. Ponadto w meczu udział wzięła trójka graczy testowanych: 18-letni obrońca Krzysztof Niburski z Concordii Elbląg, 17-letni pomocnik Maciej Bubiec z MKS Piaseczno (w czerwcu był na testach w Legii Warszawa) oraz 17-letni napastnik Jakub Filipek z Potoku Pszczółki.

Podopieczni Adama Fedoruka mieli przewagę w starciu z beniaminkiem III ligi, ale o ile dobrze prezentowali się w obronie zasilonej graczami z ekstraklasy, o tyle w ataku razili nieskutecznością.

Po przerwie inicjatywę na 10 minut przejęli gospodarze, jednak później obraz gry przypominał ten znany z pierwszej połowy. - Trochę zimnej krwi i piłka byłaby w bramce, bo mieliśmy ku temu sytuacje. Zdecydowanie zabrakło nam skuteczności w ataku - relacjonuje kierownik drużyny Robert Rybakowski.

Wierzyca Pelplin - Lechia II Gdańsk 0:0
LECHIA II: Raniowski - Goerke, Powszuk (46 Niburski), Valente (75 Głon), Leković - Danowski, Wolski - Górski, Toporek (56 Woźniak), Letniowski (22 Bubiec) - Teresiński (77 Filipek).

Był to przedostatni test rezerw Lechii przed rozpoczęciem rozgrywek trzecioligowych. Ostatni sparing podopieczni Adama Fedoruka rozegrają w Chwaszczynie w sobotę o godz. 11 z KS Chwaszczyno. Przypomnijmy, że sezon w III lidze rozpoczyna się w weekend 15-16 sierpnia. Lechia II zagra w pierwszej kolejce ligowej na wyjeździe z Chemikiem Police. Mecz odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 13.00.

Źródło: sport.trojmiasto.pl/chemik.police.pl/własne