Po 28 dniach przerwy Lechia wraca do grania. Już dziś w samo południe przy Traugutta 29 Biało-Zieloni zmierzą się w pierwszym tegorocznym sparingu. Rywal? Chojniczanka Chojnice z doskonale znanym w Gdańsku Krzysztofem Brede.

Biało-Zieloni tydzień temu rozpoczeli przygotowania do rundy wiosennej. Najpierw przeszli badania wydolnościowe i szybkościowe, po czym przenieśli się na boisko. W pierwszych dniach musieli jednak radzić sobie z panującym w Gdańsku mrozem oraz śniegiem. Za tydzień wyruszą na treningi do Turcji, gdzie w zdecydowanie lepszej aurze będą mogli przygotowywać się do startu ligi.

Po pieciu dniach zajęć przyszedł czas na pierwszy sparing. W samo południe gdańszczanie zagrają z Chojniczanką Chojnice. Chojniczanką, której trenerem od listopada 2022 roku jest Krzysztof Brede, a więc osoba, której nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi Lechii. Ostatnio do "Henia" dołączył też Marek Zieńczuk, a więc kolejna postać związana z Biało-Zielonymi. To sparingowe starcie będzie miało więc charakter sentymentalny.

Trener Szymon Grabowski póki co nie może wciąż korzystać z kontuzjowanych Luisa Fernandeza oraz Conrado. Do tej listy dopisać należy Jana Biegańskiego, który przeszedł niedawno operację biodra i pewnie sezon ma już z głowy. W Gdańsku nie pojawili się też żadni nowi zawodnicy. Czy się pojawią? Odpowiedź na to pytanie jest pewnie kwestią czasu.

Początek sparingu w samo południe. Relacja na żywo w naszych mediach społecznościowych.

Źródło: własne