Lechia Gdańsk w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. W piątek głos przed meczem zagrał Jens Gustaffson, szkoleniowiec Pogoni. Odniósł się m.in. do obecnej sytuacji Lechii Gdańsk.

Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem od 2006 roku, w którym Biało-Zielonych poprowadzi Marcin Kaczmarek. Będzie to wyjątkowy mecz dla 48-letniego trenera, który został do Lechii sprowadzony w celu poprawy sytuacji. - Sytuacja w Lechii jest dość trudna. Mają nowego trenera, który miał nieco czasu, aby wywrzeć na drużynę wpływ ze swoimi nowymi pomysłami. Ciężko jest powiedzieć, jak Lechia będzie jutro wyglądała, natomiast spodziewamy się niezmiernie wymagającego meczu. Zwykle nie wiemy zbyt wiele na temat naszych przyszłych przeciwników, nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, co się u nich dzieje. A teraz wiemy na temat naszych rywali jeszcze mniej niż zawsze - powiedział trener Pogoni.

Gustafsson odniósł się też do ubiegłorocznego meczu w Szczecinie. Wówczas Pogoń wygrała z Lechią aż 5:1. - Tamten mecz nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, ponieważ odbył się bardzo dawno temu. Znam okoliczności wokół tego spotkania, ale myślę, że musimy się skupić na tym, co jest teraz. Nad naszą grą i naszym stylem. Nie interesuje nas przeszłość. Najważniejsze jest to, co wydarzy się jutro.

Początek meczu w sobotę 1 października o 20:30.

źródło: własne