Pierwsze dni listopada tradycyjnie kojarzą się z zadumą i wspominaniem tych, których z nami już nie ma. Biało-Zielony Sektor Niebo powiększył się w minionym roku o kilku kibiców. PamiętajMY o nich także w tych dniach!

Dzięki informacjom od Was na temat osób, które odeszły, dodaliśmy je do Sektora NIEBO. Nasz wirtualny Sektor powiększył się o kolejne sześć osób. Ich sylwetki przedstawiamy poniżej. Dzięki stworzonej przez naszą redakcję podstronie pamięć o nich będzie trwała wiecznie. Wspomnijmy Tych, którzy opuścili Biało-Zieloną Rodzinę!

ŚP. Tomasz Stoppa ELJOT

Kibic Lechii Gdańsk, jeden z założycieli stowarzyszenia Biało-Zieloni. Brał czynny udział w dobudowie klubu od A klasy do Ekstraklasy. Był współautorem biuletynu meczowego, bezpłatnej gazety dla kibiców Lechii Gdańsk. Członek Federacji Młodzieży Walczącej. W 2002 r. brał udział w wyborach do Rady Miasta jako kandydat Komitetu Wyborczego kibiców Lechii “Naprzód Lechio”. Przez wiele lat pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Zmarł 24 stycznia 2023 roku.

20231031eljot

ŚP. Jacek Misztal

Jacek mieszkał w Lisewie Malborskim. Wiernie kibicował Lechii Gdańsk, jeździł na każdy wyjazd, kiedy tylko był obecny w Polsce. Na co dzień pracował w Norwegii. Talib, bo tak na niego mówiliśmy, zawsze był pomocny i można było w każdej chwili na niego liczyć. Zostawił żonę, córkę i wnuczkę, która była jego oczkiem w głowie. Zmarł 22 lutego 2023 roku.

20231031misztal

ŚP. Piotr Mizera

30 kwietnia dotarła do nas smutna wiadomość. Do sektora Niebo odszedł Piotr Mizera. Ciężko nam w to uwierzyć, odeszła osoba, która była założycielem KKN Lechia Gdańsk wspólnie z Fundacją Obudź Nadzieję. Piotr często inspirował i motywował osoby niepełnosprawne do wspólnych wyjazdów na mecze naszej ukochanej Lechii... Piotrze kibicuj Lechii z góry.

20231031mizera

ŚP. Zosia Chrzanowska

Zosia kibicowała Lechii Gdańsk od małego. Zjeździła za swoją ukochaną drużyną pół Polski i nie tylko. Jeszcze tyle meczów było przed nią. Tyle wyjazdów, na które pewnie by pojechała. Odeszła zbyt wcześnie. Niestety jej raca zgasła na ziemi .............. Zapal ją Zosiu w sektorze NIEBO! W Biało - Zielonym sektorze Niebo nie będzie sama ...
Zosia odeszła 8 maja 2023 roku mając 13 lat.

20231031zosia

ŚP. Andrzej Stachewicz

Andrzej na Lechię chodził od ponad 50 lat, bywał zarówno w młynie jak i na wyjazdach. W lepszych czasach wspierał klub finansowo. Miłością do Lechii zaraził swoją córkę Katarzynę. Zmarł 21 maja 2023 roku.

20231031andrzej

ŚP. Leszek Jursz LEON

Odszedł tragicznie i niespodziewanie nasz kolega z Matarni Leszek Jursz. Wierny i od lat bardzo emocjonalnie związany z naszym klubem kibic. Nasza Matarniana społeczność jest pogrążona w wielkim smutku, żalu i niedowierzaniu. Będzie nam Cię brakować Leszku. Zmarł 13 lipca 2023 roku.

20231031jursz

Lecz nie skryje kurz, nie rozwieje wiatr, tych Pokoleń Lechii Gdańsk...   

źródło: własne