W ostatniej kolejce sezonu 2017/18 piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1-1.

W meczu z Sandecją trener Stokowiec postanowił dać szanse młodym zawodnikom, od 1 minuty debiut zaliczył Rafał Kobryń a po dłuższej przerwie szanse zaprezentowania swoich umiejętności dostali Florian Schikowski i Mateusz Żukowski.

W 13 min Lukas Haraslin strzelił bramkę ale sędzia Zbigniew Dobrynin gola uznał ale po weryfikacji VAR zmienił swoja decyzje i bramkę uznał. Rozgrywający bardzo dobry mecz Haraslin mógł w 18 min zaliczyć asystę posyłając płaskie dośrodkowanie wzdłuż linii końcowej boiska ale Sławomir Peszko tuż przed bramką niestety nie trafił w piłkę.

W 29 min po błędzie Floriana Schikowskiego gola dla Sandecji strzelił Wojciech Trochim.

W drugiej połowie na boisku zameldował się Flavio Paixao który w 52 min zmienił Mateusza Żukowskiego, po 4 minutach strzelił bramkę, sędzia liniowy sygnalizował że był spalony i główny go nie uznał, natomiast po kolejnej weryfikacji VAR gola jednak uznał.Kolejna weryfikacja VAR miała miejsce w 68 minucie kiedy to sędzia podyktował rzut karny za faul na Trochimie by za chwile zmienić swoja decyzje gdyż zawodnik Sandecji przed faulem przyjął piłkę ręką.