Na stadionie przy ul. Traugutta aktualny Mistrz Cypru wygrał z Lechią 2:1. Bramkę dla Biało-Zielonych strzelił Mateusz Żukowski.

Po dwóch tygodniach treningów w Gdańsku, 24 czerwca Lechia rozegrała swój pierwszy sparing przed nowym sezonem. Na stadionie przy ul. Traugutta Biało-Zieloni zmierzyli się z FC APOEL, czyli aktualnym Mistrzem Cypru.

Lechia rozpoczęła mecz w nowym ustawieniu i z dwoma zawodnikami, którzy wrócili z wypożyczeń (Karol Fila i Jakub Arak). Już w pierwszych minutach gdańszczanie mogli wyjść na prowadzenie - groźnie strzelali Lipski i Haraslin. Jednak to APOEL pierwszy zdobył gola - w 12. minucie do bramki trafił Souza. Cypryjczycy podwyższyli wynik w 34., a bramkę zdobył Pote.

Na drugą połowę Lechia wyszła z jedenastoma zmianami - trener Piotr Stokwiec zdecydował się wystawić całą, nową jedenastkę - z pozyskanym niedawno Zalatanem Alomeroviciem czy Danielem Mikołajewskim i Michałem Makiem, którzy wrócili z wypożyczeń.

Biało-Zieloni w drugiej połowie często atakowali, groźne strzały oddali Mateusz Sopoćko i Filip Mladenović z wolnego. W 65. minucie Lechia strzeliła kontaktowego gola. Bramkę zdobył Mateusz Żukowski. W 75. Trener Stokowiec dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Rafał Kobryń i debiutujący w Biało-Zielonych barwach Egy Maulana Vikri. Z kolei w 82. Na boisku zameldowali się Przemysław Macierzyński i Maciej Kaczorowski. Do końca wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się wygraną APOEL-u 2:1.

Pierwsza połowa: Dusan Kuciak, Joao Nunes, Steven Vitoria, Błażej Augustyn, Karol Fila, Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Lukas Haraslin, Jakub Arak, Flavio Paixao.

Druga połowa: Zlatan Alomerović - Paweł Stoalrski, Adam Chrzanowski, Michał Nalepa, Mateusz Lewandowski, Filip Mladenović, Daniel Mikołajewski (82. Maciej Kaczorowski), Florian Schikowski (75. Egy), Mateusz Sopoćko, Michał Mak (75. Rafał Kobryń), Mateusz Żukowski (82. Przemysław Macierzyński).

Bramki: Souza (12’), Pote (34’) - Żukowski (65’).

Żółte kartki: Merkis Giorgos, Steven Vitoria.