Po słabym meczu Lechia nie zdobyła żadnego punktu i przegrała z Piastem 0-2.

W pierwszej połowie trzy razy zaskoczyć bramkarza Piasta próbował Flavio Paixao ale niestety bez efektu bramkowego.

- Jestem bardzo rozczarowany wynikiem tego spotkania. Popełniliśmy w nim dwa błędy w naszej defensywie i zakończyły się one stratą goli. W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Zabrakło nam w tym względzie dużo jakości. Mieliśmy grać ofensywnie, jednak nie wyglądało to tak jak sobie zakładaliśmy. Liczyłem, że w środku pola zaprezentujemy się lepiej – mówił Adam Owen.

W drugiej połowie zastąpił go Rafał Wolski który wrócił do składu po kontuzji,ale po 20 minutach pobytu na boisku nabawił się niestety kolejnego urazu,tym razem kolana.

Lechia zmuszona była dokończyć spotkanie w 10-ciu gdyż wykorzystała już limit zmian.

- Rafał ma problem z kolanem. W poniedziałek piłkarz przejdzie szczegółowe badania, które wskażą jak poważny jest jego uraz – wyjaśnił szkoleniowiec Lechii.

{joomplucat:2310 limit=9|columns=3}

Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 0:2 (0:0)

Bramka: Szczepaniak (65.), Papadopulos (90.)

Lechia: Kuciak – Nunes, Gerson, Chrzanowski – Stolarski, Sławczew, Łukasik (62. Borysiuk), Mladenović (67. Krasić) – F. Paixao (46. Wolski), M. Paixao, Peszko

Piast: Szmatuła – Konczkowski, Korun, Czerwiński, Pietrowski – Badia (71. Valencia), Jodłowiec, Hateley, Angielski (76. Papadopulos), Zivec - Szczepaniak

Żółte kartki: Peszko, Stolarski – Angielski, Czerwiński

źródło: Lechia.pl / własne