Zgodnie z noworoczną tradycją punktualnie o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ul.Traugutta 29 rozpoczął się towarzyski mecz Oldboje Lechii Gdańsk - Przyjaciele Lechii. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Przyjaciół Lechii 2:3.

Pierwsza bramka w w 2019 roku padła już w w 10 minucie spotkania a zdobył ją Wojciech Murawski pokonując bramkarza Biało-zielonych z bliskiej odległości. Do remisu doprowadził Sławomir Wojciechowski pokonując bramkarza Tomasza Stankiewicza pięknym strzałem z rzutu wolnego.

Na ponowne prowadzenie drużynę Przyjaciół Lechii wyprowadził znów Wojciech Murawski a jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwsza połowę gola na 2:2 zdobył Marek Widzicki.
Wynik ustalił Wojciech Murawski kompletując hat-tricka.

Była to pierwsza porażka drużyny Oldbojów Lechii Gdańsk w kilkunastoletniej historii meczów noworocznych.

Wojciech Murawski (strzelec trzech bramek):

- Noworoczny mecz to bardzo sympatyczne wydarzenie. Fajnie jest zaczynać rok z piłką nożną, a zwłaszcza z Lechią. Byłem jednak wyjątkowo po drugiej stronie. Z futbolem jestem związany od dziecka. Grałem w grupach młodzieżowych oraz w drugiej drużynie Lechii. Teraz jestem przedsiębiorcą, ale cały czas futbol jest obok..

Trener Jerzy Jastrzębowski:

- Gratuluję zwycięzcom, ponieważ wygrali zasłużenie. Zmontowali skład, którym nas zaskoczyli. Było w nim kilku zawodników, których sam prowadziłem. Bramkarz Tomek Stankiewicz grał u mnie w II lidze w Jezioraku Iława, a z Łukaszem Olszewskim znamy się z Gryfa Tczew - mówi Jerzy Jastrzębowski, który prowadzi drużynę Lechii.

Co do meczu, to kiedyś musieliśmy przegrać w starciu noworocznym. Oczywiście nie zrobiliśmy tego specjalnie. Do tej pory zwycięstwa przychodziły nam zbyt łatwo, a teraz okazało się, że mamy nad czym pracować. To jest właśnie cały urok piłki nożnej. Na następny rok mamy cel, aby się zmobilizować i odrobić tegoroczną porażkę.

Bramki:
Sławomir Wojciechowski, Marek Widzicki - Wojciech Murawski 3

Oldboje Lechia Gdańsk : Wożniak, Opuszewicz - Kubsik, Kulwicki, Sierpiński, Gąsiorowski, Rusinek, Widzicki, Manuszewski, Cybulski, Wojciechowski, Kalkowski, Błondek, Górski, Czajka, Merchut

Przyjaciele Lechii: Stankiewicz, Stybor - Czerwonka, Paszkiewicz, Pietruszewski, Boleski, Lula, Murawski, Michalczewski, Pelewski, Olszewski, Świlski, Terlikowski, Sekuła, Jankowski, Marchel

źródło: Trojmiasto.pl / własne