Żarko Udovicić został zdyskwalifikowany na dwa miesiące w związku z przewinieniem jakiego dopuścił się podczas niedzielnego meczu Arki Gdynia z Lechią Gdańsk. Ponadto Serb musi zapłacić 20 tys. złotych grzywny.

Przypomnijmy, że Udovicić popchnął sędziego technicznego w końcówce spotkania.

W środę Serb stawił się na posiedzeniu Komisji Ligi, przed którą musiał się z całego zajścia wytłumaczyć. Do Warszawy jechał w dobrym nastroju, natomiast droga powrotna na pewno nie będzie taka przyjemna, ponieważ KL ukarała go dwumiesięczną dyskwalifikacją i 20 tys. złotych.

Oznacza to, że w tym roku Żarko już nie zagra.

Komunikat Komisji Ligi:

"Na zawodnika Lechii Gdańsk Zarko Udovicicia nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji we wszystkich krajowych rozgrywkach oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto na zawodnika nałożono obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Piłkarz otrzymał samoistną czerwoną kartkę w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Arka Gdynia - Lechia Gdańsk w 12. kolejce Ekstraklasy."

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora