Kontrakt ofensywnego piłkarza został rozwiązany za porozumieniem stron. Pierwotnie umowa między klubem a zawodnikiem obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku. Przemysław Macierzyński do Lechii trafił w grudniu 2014 roku i grał przede wszystkim w drużynach młodzieżowych Akademii Lechii Gdańsk oraz zespole rezerw.

W sezonie 2014/2015 zadebiutował w barwach Lechii w Ekstraklasie. W lipcu 2016 trafił do Benfiki Lizbona, gdzie występował w zespole młodzieżowym bądź rezerw portugalskiego klubu. Ponadto reprezentował Polskę, grając dla reprezentacji juniorskich.

W lutym 2018 roku "Bedo", jak mówią na Przemka koledzy, wrócił ponownie do Lechii i wziął udział w zgrupowaniu w Turcji, gdzie zapracował sobie na nowy kontrakt z Lechią. W kolejnych miesiącach trenował z pierwszym zespołem Biało-Zielonych, ale mając silną konkurencją, otrzymywał szansę gry w zespołach Akademii Lechii - występującym w Centralnej Lidze Juniorów, a później w rozgrywkach czwartoligowych.

W styczniu 2019 roku został wypożyczony do drugoligowego zespołu Gryf Wejherowo. Wiosną rozegrał sześć spotkań, spędzając na boisku blisko 300 minut.

W sumie w seniorach Lechii Gdańsk rozegrał 31 spotkań (w tym jeden występ w pierwszej drużynie) w których strzelił 9 bramek.

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora