Lechia Gdańsk zaprasza młodzież szkolną do darmowego udziału w meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zagra na Stadionie Energa Gdańsk z Pogonią Szczecin.

Spotkanie rozegrane zostanie w środę 13 grudnia o godz. 18 i będzie połączone z wyjątkową lekcją historii. Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży ze szkół będą mogły wejść na mecz za darmo.
13 grudnia to w najnowszej historii Polski szczególny dzień. Tego dnia obchodzić będziemy 36. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczny reżim PRL, próbując ratować swoją pozycję i utrzymać wszechwładną kontrolę nad polskim społeczeństwem, odważył się w brutalny sposób stłumić nadzieje milionów Polaków na odzyskanie pełnej suwerenności, rozbudzone podczas pamiętnych strajków w sierpniu 1980 roku.

Tysiące działaczy „Solidarności” i podziemnych organizacji opozycyjnych za upominanie się o poszanowanie przez władze elementarnych praw człowieka jak wolność, godność i możliwość samostanowienia oraz swobodnego zrzeszania się zapłaciło wielomiesięcznymi wyrokami więzienia i internowania, a wielu, jak górnicy z kopalni Wujek poniosło najwyższą ofiarę – swojego życia.

W wolnej Polsce pamięć o tym ważnym dla wszystkich Polek i Polaków wydarzeniu nie może ulec zatarciu, a poświęcenie i oddanie rodaków walczących o suwerenną ojczyznę nie powinno być deprecjonowane.

Dlatego serdecznie zapraszamy uczniów szkół na mecz Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin, który rozegrany zostanie na Stadionie 13 grudnia 2017 roku na Stadionie Energa Gdańsk. Przy okazji spotkania wyemitujemy bowiem specjalny film edukacyjny przygotowany przez Europejskie Centrum Solidarności, w którym przybliżymy młodzieży historię stanu wojennego. Będzie nam także bardzo miło, jeśli swoim gorącym dopingiem wesprzecie naszą drużynę w walce o zwycięstwo w spotkaniu z Pogonią.

Aby móc uczestniczyć w meczu prosimy przedstawicieli szkół o wcześniejsze zgłoszenia. Informujemy, iż na każde 10 dzieci w grupie przysługuje jeden darmowy bilet dla opiekuna. Pozostali opiekunowie, wykraczający poza proporcję 1 na 10 za wejściówkę zapłacą jedynie 15 zł, co jest równoznaczne z 50% rabatem.

Pełna historia spotkań z Pogonią Szczecin

Zgłoszenia zawierające imienną listę (imię, nazwisko, numer PESEL) prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź składać osobiście na formularzu zgłoszeniowym z pieczątką szkoły w siedzibie klubu na Stadionie Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Listę zgłoszeniową można również dostarczyć do FanStore Lechia New Balance na Stadionie Energa Gdańsk, czynnym od poniedziałku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00 (UWAGA! Fan Store Lechia New Balance czynny będzie od 14 listopada)

W przypadku dostarczenia listy osobiście bilety wydane zostaną na miejscu, zaś przy zgłoszeniu mailowym otrzymacie Państwo bilety w formie elektronicznej do wydruku we własnym zakresie. Istnieje również możliwość otrzymania wydrukowanych blankietów biletowych po uzgodnieniu terminu odbioru bądź w dniu meczu w kasie technicznej. W przypadku braku listy w momencie zgłoszenia uczestników, bilety wydawane będą po przekazaniu imiennej listy uczestników.

Termin zgłaszania: do 12 grudnia włącznie.

Jednocześnie ogłaszamy rywalizację dla grup dzieci.

Spośród grup, które zgłoszą się do 10 grudnia włącznie, zwycięzcy będą mogli wyznaczyć 11 uczniów do wyprowadzenia piłkarzy na mecz (wskazane przez szkołę dzieci z rocznika 2007-2012). Pod uwagę będą brane dwa kryteria - liczba dzieci oraz odległość szkoły od Stadionu Energa Gdańsk.

źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora