Wszystkich kibiców Lechii Gdańsk zapraszamy na środowy mecz Biało-Zielonych z Pogonią Szczecin.

To ostatnia okazja, by zobaczyć piłkarzy Lechii na Stadionie Energa Gdańsk w 2017 roku. Spotkanie Lechii z Pogonią to również możliwość udzielenia wsparcia dla byłego Lechisty Ryszarda Dziadka, który zmaga się z ciężką chorobą.

67-letni Ryszard Dziadek w Lechii grał w latach 1975 – 1979, kiedy Biało-Zieloni występowali w II lidze. W sumie dla gdańskiej drużyny rozegrał 70 spotkań, w których strzelił cztery gole.

Sylwetka Ryszarda Dziadka

U Ryszarda Dziadka w ubiegłym miesiącu zdiagnozowano guza mózgu – glejaka wielopostaciowego. Guz, który urósł w głowie byłego piłkarza Lechii jest nieoperacyjny, a leczenie zalecone przez lekarzy w Polsce jest bardzo mało skuteczne. Rodzina Ryszarda Dziadka zamierza zbierać pieniądze na leczenie niekonwencjonalne, jak również na protonoterapię - metodę leczenia tego typu schorzeń poza granicami Polski.

Obie metody są bardzo kosztowne, dlatego w pomoc swojemu byłemu piłkarzowi zaangażowała się Lechia Gdańsk oraz Fundacja Lechii Gdańsk. Podczas spotkania z Pogonią Szczecin będziecie mogli zakupić specjalne Biało-Zielone ogrzewacze na dłonie w cenie 10 zł, które z pewnością przydadzą się zimową porą. Dochód ze sprzedaży ogrzewaczy przekazany zostanie na leczenie Ryszarda Dziadka. Zachęcamy wszystkich fanów Lechii do zakupu ogrzewaczy na specjalnych stoiskach na promenadach wewnętrznych trybun Stadionu Energa Gdańsk i wsparcia Lechisty w walce z chorobą!

źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora