Na stronie Lwów Północy ukazał się artykuł, który szybko chłodzi zapędy tych, którzy nastawili się na wyjazdy podczas rundy wiosennej.

Pierwszym spotkaniem poza Gdańskiem, jakie rozegra Lechia, będzie pojedynek w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24.02.2014. Niestety kibicom z Gdańska nie będzie dane udać się na to spotkanie. W sąsiednim województwie również doczekano się niekompetentnych władz i miejscowa wojewoda postanowiła, iż "Sektor został zamknięty, zważając na znaczne ryzyko naruszenia zasad porządku i bezpieczeństwa publicznego przez antagonistycznie nastawionych kibiców zwaśnionych drużyn, a w związku z tym wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia zagrożeń dla życia i zdrowia" - czytamy w uzasadnieniu decyzji.
Tym samym spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się bez Biało-Zielonych fanów.

Kolejnym wyjazdem Lechii będą Kielce (07.02.2014). Jednakże spotkanie to odbędzie się przy pustym sektorze gości. Miejscowy klub, w porozumieniu z lokalnymi władzami, które zagroziły zamknięciem części stadionu oraz „stróżami prawa”, postanowił, iż na mecz nie będą wpuszczane osoby zameldowane w Województwie Małopolskim. Ta chora decyzja uniemożliwiałaby udział w meczu naszym braciom z Wisły Kraków, którzy zapowiadali swoje liczne przybycie oraz prężnie działającemu fanklubowi Lechii z Nowego Targu. W związku z takim, a nie innym tokiem wydarzeń postanowiono, iż „albo wszyscy albo nikt” i do Kielc się nie udajemy w ogóle.

Następnym wyjazdem będzie wyprawa do Poznania i tak naprawdę będzie to jedyny wyjazd Lechistów w rundzie zasadniczej. Spotkanie w stolicy Wielkopolski odbędzie się w sobotę 22 marca, o godzinie 18:30. „Lwy Północy” będą organizowały transport dla kibiców Lechii, a szczegóły będą podawane na stronie Stowarzyszenia. Już teraz jednak radzimy organizować wolne (osoby, które muszą) oraz czas na to spotkanie.

Lechię czeka jeszcze jeden mecz wyjazdowy, którego jednak wyjazdem się nie nazywa ;). W ostatniej kolejce rundy wiosennej, 12 kwietnia, czeka nas wizyta „w najdalszej dzielnicy”, czyli Wrocławiu.

Jak wiadomo czeka nas jeszcze Puchar Polski, jednakże w Białymstoku nie zawitamy na pewno. Stadion Jagiellonii przechodzi obecnie przebudowę i nie posiada trybuny dla kibiców gości.

Mamy nadzieję, iż więcej szczęścia do wyjazdów będziemy mieli w rundzie play-off oraz w dalszych rundach Pucharu Polski.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, widać że kończący się powoli sezon dołączy do listy tych, w których kibice Lechii nie mieli zbyt wielu okazji do wyjazdów.

Przypominamy, że na naszej stronie znajdziecie informacje o praktycznie wszystkich wyjazdach od lat 90-tych. Jeżeli macie jakieś dane, które warto uzupełnić czekamy na sygnały. Poniżej zaś prezentujemy statystyki wyjazdowe z bieżącego sezonu.

Wyjazdy w sezonie 2013-2014

Źródło: lwypolnocy.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora