Od początku spotkania w Rusocinie zespół z Tczewa wyglądał o klasę lepiej i nie ma w tym przypadku, wprawdzie IV-ligowiec Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew jest zespołem rezerw Pogoni Dekpol Tczew występującej w I lidze kobiet, i to właśnie piłkarki tego drugiego zespołu na boisku w Rusocinie zrobiły największą różnicę. Jeszcze przed przerwą hattricka skompletowała Magdalena Sobal, młodzieżowa reprezentantka Polski była najlepszą piłkarką na boisku, zresztą tak samo było w przypadku ubiegłorocznego finału, kiedy Sobal strzeliła wszystkie bramki dla Pogoni.

Na drugą połowę piłkarki Lechii wyszły odmienione, lepiej walczyły o drugie piłki i nie pozwalały tczewianką na tak swobodne wchodzenie w ich pole karne. W 67. minucie kapitan Biało-zielonych Lidia Zakrzewska strzeliła jedynego, honorowego gola dla swojego zespołu. Do końca spotkania Magdalena Sobal zdołała jeszcze raz podwyższyć prowadzenie gospodarzy, mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Zwyciężczynie czeka teraz kampania w głównym turnieju Pucharu Polski Kobiet, triumf w regionalnym finale wiązał się też z gratyfikacją finansową, 5000 zł ufundowane przez Pomorski ZPN. Naszym piłkarkom została już tylko walka o jak najlepsze miejsce w III lidze. Przypomnijmy, że podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego zajmują szóste miejsce w 12-zespołowej tabeli.