Z dniem 21 lipca w życie wchodzą zmiany wprowadzone przez rząd. Projekt nowego rozporządzenia mówi m.in. o tym, że na piłkarskie stadiony będzie mogło wejść dwa razy więcej kibiców. Dotychczas możliwe było udostępnienie kibicom jedynie 25 proc. pojemności trybun. Teraz będzie to 50 proc.

- Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów, jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu - poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m, natomiast w dalszym ciągu kibice będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów.

Oznacza to, że od przyszłego sezonu na trybunach będzie mogło zasiąść więcej kibiców niż obecnie. Nie wiadomo natomiast co z finałem Pucharu Polski. W tym momencie maksymalna liczba kibiców na tym spotkaniu wynosi 3700. Niewykluczone, że liczba ta zostanie zwiększona, jednak póki co brak jakichkolwiek komunikatów w tej sprawie. 

źródło: Polsat News / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora