Lechia II Gdańsk w 21 kolejce IV Ligi na boisku przy Traugutta pewnie pokonała zespół GKS Kolbudy 4:1. Bramki zdobyli Mateusz Żukowski dwie, Mateusz Sopoćko i Egy Maulana Vikri po jednej.

Zapraszamy na materiał wideo z udziałem trenera rezerw Lechii Gdańsk Dominika Czajki, którego poprosiliśmy o komentarz po meczu Lechia II Gdańsk-GKS Kolbudy.

Biało-zieloni od początku spotkania narzucili swoje warunki gry i dominowali na boisku, raz za razem atakowali bramkę drużyny przyjezdnej. Swoją przewagę udokumentowali już w 14 minucie, gola na 1:0 zdobył Mateusz Żukowski po asyście Mateusza Sopoćko. Lechiści dalej mieli przewagę i stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. Udało się to w 39 minucie, po podaniu Dominika Szukiełowicza ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Żukowski. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę wynik na 3:0 podwyższył Mateusz Sopoćko.

Zaraz po przerwie bramkę zdobyli zawodnicy z Kolbud, gospodarze szybko odpowiedzieli bramka, która w 63 minucie strzelił Egy Maulana Vikri. Do końca meczu pomimo okazji z obu stron wynik mnie uległ już zmianie i Lechiści zgarnęli 3 pkt.