Lechia II Gdańsk pokonała w III-ligowych derbach rezerw Arkę II Gdynia 3:0 (2:0). Obie drużyny zagrały przy Traugutta praktycznie bez wzmocnień z pierwszych zespołów, a lepiej wypadła młodzież gospodarzy.

 

Lechia II w sobotę nie mogła liczyć na zaciąg z pierwszego zespołu, gdyż ten w ramach przerwy na mecze reprezentacji, udał się na Podkarpacie zagrać sparing z Resovią. Trener Adam Fedoruk z szerokiej kadry zgłoszonej do ekstraklasy otrzymał jedynie Łukasza Budziłka i Przemysława Macierzyńskiego.

Młodym składem w Gdańsku stawiły się także rezerwy Arki, której pierwszy zespół w niedzielę czeka wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego przyjechali na Traugutta podbudowani strzelecką kanonadą jaką urządzili sobie tydzień temu wygrywając 8:0 z Bałtykiem Koszalin.

Lechia była mocno zdeterminowana by nie dopuścić do powtórki z poprzedniego sezonu. Przypomnijmy, że w marcu Arka II pokonała przy Traugutta biało-zielonych 1:0, choć gospodarze zagrali składem niemal w całości złożonym z zawodników zgłoszonych o ekstraklasy. Co ciekawe, jedynym z biało-zielonych, który miał okazję osobistego rewanżu był Łukasz Budziłek.

Biało-zieloni zaczęli lepiej, choć w 15 minucie było blisko, by prowadzenie objęła Arka. Po błędzie Tiago Valente do piłki dopadł Mateusz Czapłygin, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Chwilę później portugalski obrońca, który obecnie tylko trenuje z pierwszym zespołem, zrehabilitował się za błąd i strzałem głową dał Lechii prowadzenie. Valente znakomicie wykorzystał wrzutkę Juliusza Letniowskiego.

Zresztą to właśnie 17-letni pomocnik podwyższył prowadzenie biało-zielonych jeszcze przed przerwą. Dużą zasługę w tym golu miał jednak Adam Gołuński, który przeprowadził rajd przez niemal połowę boiska, a następnie idealnie zagrał do niepilnowanego kolegi.

Trzeci cios zaraz po przerwie wymierzył Przemysław Macierzyński, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Do końca spotkania gra była dość ostra, w żadnej z drużyn piłkarze nie odstawiali nogi. Arka zdołała się jednak wyrwać z dominacji gospodarzy dopiero w końcowym kwadransie spotkania, ale nie była w stanie wypracować ataku choćby na wagę honorowego trafienia.

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)
Bramki: Valente 18, Letniowski 33, Macierzyński 47

Lechia II: Budziłek - Goerke, Valente, Głon, Górski - Gołuński, Woźniak, Toporek, Wolski, Letniowski - Macierzyński (71 Karczewski)

ARKA II: Moczadło - Borski (46 Koziara), Wojcinowicz, Skrzypczak, Izdebski (30 Wańczuk) - Wolak (46 Wawszczyk), Regulski, Bach, Hebel (65 Stepnowski), Czapłygin - Wardziński

Źródło: StudioGdańskTV/sport.trojmiasto.pl/własne

Fotogalerię z derbów znajdziesz tu