Raport meczowy: Lechia Gdańsk - Lech Poznań | Kolejka 1 | 2008/09 PE - Gr. C
2008/09 PE - Gr. C2008/09 PE - Gr. C

Lechia Gdańsk vs Lech Poznań
3 0
( : 0 ) ( : 0 )
w zespole Lecha zagrali nieuprawnieni zawodnicy

Więcej info

Data meczu: piątek, 05 wrzesień 2008
Godz. meczu: 20:30 h
Stadion: Stadion T29 w Gdańsku
Sędzia: Piotr Siedlecki [Wwa]
 
Widzów : 5.000

Skład wyjściowy

Bramkarz
Obrońca
Pomocnik
Napastnik

Pierwszy trener

Zmiany

  Oś czasu

  Min. zmiany 46 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Frane Čačić <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Piotr KasperkiewiczMin. zmiany 46 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Karol Piątek <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Łukasz TrałkaMin. zmiany 73 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Łukasz Pietroń <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Robert HirszŻółta kartka Min. 0 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/szalega_marcin.jpg' height='40' width='40' /><br />Marcin Szałęga

  Wydarzenia


   Podsumowanie

  Info:

  Na boisku 0-0; w zespole Lecha zagrali nieuprawnieni zawodnicy.

  Prasa: Jest walkower za Puchar Ekstraklasy [Źródło: gazeta.pl z dn. 11.09.2008]

  Lech Poznań został ukarany walkowerem za mecz Pucharu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Na boisku padł wynik 0:0. Zostanie on jednak zweryfikowany, jako wygrana Lechii Gdańsk 3:0. Tym samym Lech Poznań po tym walkowerze oraz porażce we wtorkowym meczu z GKS Bełchatów 1:3 zajmuje zdecydowanie ostatnie miejsce w swej grupie tych rozgrywek, w której gra też Arka Gdynia. Właśnie mecz z Arką Gdynia trener "Kolejorza" Franciszek Smuda ma zamiar potraktować najpoważniej. Zapowiedział to na wczorajszej konferencji prasowej, mówiąc: - Ja jeszcze raz w tym roku zagram w Gdyni i wtedy zobaczymy.

  W meczach z GKS Bełchatów i Lechią Gdańsk Lech wystawił głęboko rezerwowy skład, z czego w piątek na feralny mecz w Gdańsku pojechali wyłącznie gracze Młodej Ekstraklasy. Na dodatek nie pod wodzą trenera Smudy, ani nawet jego asystenta Marka Bajora, lecz szkoleniowca zespołu Młodej Ekstraklasy - Mariana Kurowskiego.

  Tymczasem pozostałości pierwszego składu Lecha (spora część graczy powołana została na mecze reprezentacji narodowych) rozegrała sparing z Czarnymi Żagań.

  Jak podała nakładająca walkower Komisja Ligi, regulamin rozgrywek nakazuje, by w Pucharze Ekstraklasy zagrało co najmniej ośmiu zawodników uprawnionych do występów w ostatnich meczach ligowych. Z protokołu meczowego wynika, że trener Lecha Franciszek Smuda wystawił tylko czterech takich piłkarzy. Co więcej, w składzie byli zawodnicy w ogóle nieuprawnieni do rozgrywek o Puchar Ekstraklasy.