Raport meczowy: Tęcza Siwiałka - Lechia Gdańsk | Kolejka 8 | 2001/02 A Klasa - Gr. IV Gdańsk
2001/02 A Klasa - Gr. IV Gdańsk2001/02 A Klasa - Gr. IV Gdańsk

Tęcza Siwiałka vs Lechia Gdańsk
2 5

Więcej info

Data meczu: niedziela, 07 październik 2001
Godz. meczu: 14:00 h
Sędzia: Krzysztof Sączewa
 
Widzów : 270

Skład wyjściowy

Bramkarz
Obrońca
Pomocnik
Napastnik

Pierwszy trener

Zmiany

  Oś czasu

  Min. zmiany 46 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Lech Kaniszewski <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Marek WasickiMin. zmiany 70 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Mariusz Bloch <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Paweł WoronowiczMin. zmiany 70 ::<img src='/images/com_joomleague/database/events//in.png' />Piotr Osmólski <br> <img src='/images/com_joomleague/database/events//out.png' />Marcin WaniugaGOL Min. 57 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/wiszniewski_jakub.jpg' height='40' width='40' /><br />Jakub WiszniewskiGOL Min. 43 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/wasicki_marek.jpg' height='40' width='40' /><br />Marek WasickiGOL Min. 25 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/paulewicz_lukasz.jpg' height='40' width='40' /><br />Łukasz PaulewiczGOL Min. 15 ::<img src='/images/com_joomleague/database/persons/urbanski_przemyslaw.jpg' height='40' width='40' /><br />Przemysław Urbański

  Wydarzenia


   Podsumowanie

  Bramka samobójcza (Tęcza):

  Lendas 62’

  Bramki (Tęcza):

  Wiecki 75’ wolny, Młyński 83’

  Info:

  Na meczu 220 kibiców Lechii.

  Relacja (Lechia.gda.pl):

  Najbliższy odległościowo wyjazd tej rundy zaliczyła dzisiaj gdańska Lechia. W ósmej kolejce A-klasy gdańszczanie wyjechali do Siwiałki na spotkanie z miejscową Tęczą. Zespół ten po szóstej kolejce miał bardzo interesujący bilans bramkowy - 6:6. Solidna defensywa padła jednak już tydzień temu, gdy w Korzeniewie drużyna z Siwiałki straciła drugie tyle bramek, ile w sześciu poprzednich grach. Tym razem blok obronny Tęczy przetestować miała najskuteczniejsza w lidze Lechia.

  Biało-zieloni rozegrali mecz w następującym składzie: Mateusz Bąk - Tomasz Słabkowski, Daniel Pellowski, Krzysztof Bartoszuk, Jakub Woronowicz (75' Mariusz Bloch) - Marcin Waniuga (75' Piotr Osmólski), Jakub Wiszniewski, Łukasz Paulewicz, Przemysław Urbański - Bartłomiej Stolc, Marek Wasicki (46' Lech Kaniszewski). W dzisiejszym dniu najlepiej było widać, jak Lechia próbuje pogodzić drużynę juniorów starszych z drużyną A-klasową. Ta pierwsza grała dziś o 11:15 mecz z Wierzycą Starogard Gdański. Pierwszą połowę zagrali w niej m.in. Wasicki, Wiszniewski i Woronowicz, żeby po jej zakończeniu szybko wsiąść w samochody i już o 14:00 wyjść w pierwszym składzie seniorów. Polityka ta póki co jednak się nie sprawdza, gdyż zespół juniorów Krzysztofa Słabika przegrał już drugi mecz z rzędu, natomiast przykładowo "Wasik" w żadnym z obu zespołów nie może odzyskać skuteczności, którą zachwycał w poprzednich latach. Mecz w Siwiałce był słabym widowiskiem. Bardzo duży wpływ miała na to wręcz fatalna jakość murawy, która była zdecydowanie najgorsza ze wszystkich do tej pory odwiedzonych przez Lechię. Na boisku trwała więc kopanina i liczenie na to, że piłka jakimś cudem odbije się w sprzyjającym kierunku dla gracza kopiącego. W 17 minucie Przemysław Urbański oddał ładny strzał-lob zza pola karnego, który po odbiciu się od poprzeczki wylądował w siatce. W 26 minucie Łukasz Paulewicz precyzyjnie przymierzył płaskim strzałem przy prawym słupku i było już 2:0. Z kolei minutę przed przerwą indywidualną akcją lewą stroną popisał się kapitan Lechii Marcin Waniuga, dynamicznie wszedł w pole karne, strzelił, a kozłującą po linii bramkowej piłkę umieścił w bramce nadbiegający Marek Wasicki. Po 45 minutach zatem 3:0, a w przerwie młodzież Lechii musiała odpoczywać... siedząc na trawie obok boiska, gdyż nie przygotowano dla nich żadnej nawet namiastki szatni.

  Druga odsłona gry nie przyniosła jakichś większych zmian w przebiegu spotkania. W 59 minucie Jakub Wiszniewski silnie uderzył z ok. 25 metrów i mimo wcześniejszego odbicia się piłki od słupka - trafił. W 64 minucie z lewego skrzydła zacentrował w pole karne Bartłomiej Stolc, a jeden z obrońców gospodarzy tak wybijał piłkę głową, że... nie dał szans własnemu bramkarzowi. Wynik 5:0 wyjaśniał już wszystko, tym niemniej kibice Lechii liczyli na kolejne gole, a tymczasem... W 75 minucie zespół Tęczy zdobył pierwszą bramkę dzięki wspaniałemu strzałowi bezpośrednio z rzutu wolnego, a w 85 minucie gdańska obrona się nie popisała, pomogło też trochę przypadku, skutkiem czego napastnik gospodarzy zdobył gola z najbliższej odległości. Końcowy rezultat, mimo najbardziej wyraźnych starań Przemka Urbańskiego na prawym skrzydle, mocno więc stracił na atrakcyjności i ostatecznie wyniósł 5:2 dla Lechii Gdańsk.

  Już od dawna było wiadomo, że w Siwiałce prawdopodobnie zagości rekordowo liczna rzesza kibiców Lechii. I tak się stało! Łącznie do tej niewielkiej miejscowości znajdującej się na trasie do Starogardu Gdańskiego przyjechało ok. 220 kibiców biało-zielonych. Mimo stosunkowo bliskiego położenia (niecałe 40 kilometrów), to i tak imponująca liczba. Szkoda jednak, że wszyscy rozeszli się na całą długość boiska, w związku z czym porządnego dopingu stworzyć się nie udało. Część ludzi szukała wrażeń gdzie indziej, w związku z czym wydarzyło się kilka incydentów (kradzieże itp.) i koniec końców kilka osób zostało nawet zatrzymanych. Mimo więc kilku petard, rac oraz 10 flag, doping był jednak nieporównywalnie gorszy w stosunku do poprzedniego wyjazdowego meczu w Waplewie...