W najbliższy piątek, 27 lipca 2018 r, w związku z meczem Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław, zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu, którym będzie można dojechać na Stadion i wrócić po zakończonym meczu, będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo zgodnie z poniższym rozkładem.

Rozkład jazdy SKM obowiązujący 27 lipca 2018 r.:

Lechia.net
Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty".

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158, 258, 283 i 658 będą funkcjonować według stałych, powszednich rozkładów jazdy. Po zakończonym meczu, na ok. 40 minut, w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:25 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:58 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna, zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w trakcie dojazdu i odjazdu kibiców ze Stadionu, mogą zostać wprowadzone chwilowe zmiany operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Do dyspozycji kibiców, przyjeżdżających na mecz samochodem, zostaną oddane parkingi P3, P4 i P5. W dni meczowe oraz podczas imprez masowych obowiązuje jednorazowa opłata. W przypadku meczów Lechii Gdańsk wynosi ona 15 zł i należy uiścić ją w parkometrze.

źródło: stadionenerga.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora