Firma Trawnik Producent, opiekująca się murawą na Stadionie Energa Gdańsk, rozpoczęła przygotowania do doświetlenia boiska na obiekcie za pomocą wykorzystania lamp asymilacyjnych.

Takie rozwiązania stosuje się na najnowocześniejszych obiektach piłkarskich na świecie, do których zalicza się także stadion, gdzie swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk, a także piłkarska reprezentacja Polski, którą 1 czerwca czeka tu towarzyskie starcie z Holandią.

- Intensywna eksploatacja oraz zimowe miesiące wpływają na konieczność prowadzenia dodatkowych działań pielęgnacyjnych. W związku z tym firma Trawnik Producent rozpoczęła przygotowania do doświetlenia murawy na Stadionie Energa Gdańsk za pomocą lamp asymilacyjnych w miejscach, które wymagają wsparcia nowoczesnej technologii - mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadion Energa Gdańsk. – Mają one zapewnić murawie światło dzienne niezbędne do zachowania procesu fotosyntezy. Na Stadionie Energa Gdańsk będą pracować dwie maszyny, oświetlające jednorazowo 720 m2, a każda z nich posiada 60 lamp o mocy 1 000 W - dodaje.

Szereg specjalistycznych prac podejmowanych przez firmę Trawnik Producent przyczynił się do utrzymania murawy na gdańskim stadionie w możliwie najlepszej kondycji. Obok doświetlania, w sezonie jesienno-zimowym stosowany jest również glikolowy system podgrzewania murawy, a przez cały rok dokonuje się: nawożenia środkami stymulującymi, specjalistycznych oprysków, piaskowania, aeracji, wertykulacji czy koszenia.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora