W Lany Poniedziałek, o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29 dojdzie do wielkiego pojedynku rugbistów polskiej ekstraligi!

Lechia Gdańsk, która broni Mistrzostwa Polski będzie musiała stawić czoła drużynie Budowlanych Łódź, którzy pomimo nienajlepszych dwóch ostatnich sezonów, są dalej szalenie groźni i skuteczni. W tym roku do formacji prowadzonej przez Jarosława Batora dołączyło dwóch Fidżyjczyków oraz Gruzin, który jest reklamowany jako lepsza wersja znanego wszystkim Meraba Gabuni. Jest podobno najsilniejszym zawodnikiem w kraju, jednak będzie musiał się zmierzyć ze Sławomirem Kaszubą i Rafałem Witoszyńskim, i dopiero wtedy będzie można określić jego faktyczną wartość. Budowlani chcą zdobyć złoto w tym sezonie, a do Gdańska przyjeżdżają po zwycięstwo!

Po meczu z Arką Gdynia w Gdańsku został Eneliko Fa’atau, który zgrywa się ze swoim nowym zespołem. Z „Buldogami” zagrał dobrze, jednak kibice oczekiwali od niego większej aktywności. Sztab szkoleniowy podchodzi do tego ostrożnie, ponieważ podobna sytuacja była z Misioka Timoteo, który dopiero po kilku spotkaniach wszedł w meczowy rytm. Niestety Nowozelandczyk nie będzie miał komfortu czasu, ponieważ już w poniedziałek będzie musiał stanąć twarzą w twarz z Fidżyjczykami, którzy zadebiutowali już w meczu z Orkanem Sochaczew.

Trener Paweł Lipkowski będzie mógł liczyć również na Henrego Bryce, który pod koniec tygodnia przylatuje z Irlandii. Klub podtrzymuje biletowanie, jednak zmienia kwotę i zasady:

  • zostaje wprowadzony jeden bilet na kwotę 10zł
  • młodzież do 15 roku życia wstęp bezpłatny
  • na podstawie legitymacji klubowej (wszystkie kluby rugby z Polski) wstęp bezpłatny
  • emeryci, którzy ukończyli 65. rok życia wstęp bezpłatny
  • osoby niepełnosprawne na podstawie legitymacji lub orzeczenia lekarskiego wstęp bezpłatny

1500 jaj na Święta od rugbistów Lechii I firmy Czachorowski

W Wielki Piątek w Gdańsku Głównym (okolice Dworca PKP i kina Krewetka), od godziny 14.00 do 16.00 rugbiści Lechii Gdańsk będą rozdawali jaja dla mieszkańców miasta, które ufundowała firma Czachorowski. Kilkunastu rugbistów przebranych w stroje meczowe będzie oprócz wręczania jaj zapraszało na mecz Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź. Dodatkowo – każdy gdańszczanin będzie mógł dotknąć nietypowo wyglądającej piłki oraz pograć z prawdziwymi rugbistami. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora