W Rudzie Śląskiej odbył się w sobotę turniej o mistrzostwo Polski kobiet w rugby 7.

Śląskie miasto pierwszy raz w historii było gospodarzem tej rangi zawodów. Miejscowy zespół - Diablice - zajął drugie miejsce. Rudzianki przegrały w finale (0:19) z Lechią Gdańsk.

II Turniej MP Seniorek w Rugby 7 - wyniki:

Grupa A: Mario Ladies Lechia Gdańsk, Delia Atomówki Łódź, Ladies Frogs Warszawa

Grupa B: Rugby Club Częstochowa, Arka Gdynia Girls, Diablice Ruda Śląska (gospodynie turnieju), Tygrysice Orkan Sochaczew

Mecz o V miejsce - Ladies Frogs Warszawa - Arka Gdynia Girls - 29:5

Mecz o III miejsce -Tygrysice Sochaczew - Delia Atomówki Łódź - Atomówki poddały mecz walkowerem.

Finał - Mario Ladies Lechia Gdańsk - Diablice Ruda Śląska 19:0

Poważnych kontuzji kolan doznały dwie zawodniczki Delia Atomówki Łódź (wizyta w szpitalu). Jedna zawodniczka Arka Gdynia Girls ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Małgorzata Kłos z Mario Ladies Lechia Gdańsk została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.