Lechia Gdańsk pokonała w finale Mistrzostw Polski Arkę Gdynia 24:20 i zdobyła tytuł mistrzowski.

Niedzielny mecz finałowy rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Gdyni. Przez cały czas żadna z drużyn nie potrafiła wypracować większej przewagi, co potwierdza wyrównany poziom spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się minimalną wygraną gospodarzy 14:12. Wynik ten utrzymywał się też przez pierwsze 10 minut drugiej połowy. Około 50 minuty Lechia przyłożyła i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

W końcowym fragmencie meczu Lechia wypracowała minimalną 4 punktową przewagę i wystarczyło jedno przyłożenie Arki by ta cieszyła się z mistrzostwa.

Na szczęście Biało-Zieloni stanęli na wysokości zdania i rozbijali wszystkie ataki Arkowców.

Po końcowym gwizdku zawodnicy oraz kibice Lechii rozpoczęli taniec radości! Mamy Mistrza!!

Zawodnikom RC Lechia Gdańsk redakcja serwisu Lechia.net gratuluje wygranej i zdobycia tytułu mistrzowskiego!