Każdy, kto gra na automatach do gier — czy to w formie standardowej, czy też w świecie wirtualnym — słyszał o współczynniku RTP. Ten tajemniczy skrót oznacza Return To Player, czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego Zwrot Do Gracza. RTP określa nic innego jak statystyczny zwrot pieniędzy, który gracz może uzyskać, podczas gry na danym automacie. Współczynnik ten waha się najczęściej od 90% do 98%. Wszystko zależy od typu gry, tytułu, popularności oraz producenta slotu. Dzięki RTP użytkownik może w jakimś stopniu przewidzieć, jakie ma szanse na wygraną.

Chcąc zwiększyć możliwość zdobycia dużych pieniędzy, gracze powinni zwracać się w stronę automatów z wysokim współczynnikiem RTP. Dlatego w niniejszym artykule przedstawimy najnowsze automaty do gier z najwyższym RTP. Większość z nich już jest dostępna w kasynie vulkan vegas lub dopiero się pojawi. Wybierając właśnie te sloty, mamy większą szansę wygranej.

Slugger Time — 96.18% (Quickspin)

Świeżutka pozycja od Quickspin z datą premiery 10 lipca 2022. Imponujący zwrot do gracza na poziomie 96,18% z pewnością zachęci wielu graczy do tej pozycji. Intuicyjny i przejrzysty interfejs został umieszczony z prawej strony. Gra ma pięć bębnów, losujących po trzy symbole. Wygrane pojawiają się na 20 liniach wygrywających. Grafika jest wyrazista, symbole kolorowe, lecz samo tło utrzymano w ciemniejszych barwach, nawiązujących do tematyki slotu. Wśród symboli znajdziemy maskę klauna, kury i zakrwawionego królika, jest tam też kastet, rozbita butelka i nunczako. Słowem rzeczy związane z uliczną bójką lub walką gangów. Muzyka rodem z filmów klasy B z lat 80. podkreśla specyficzny klimat gry.

Eye of Cleopatra — 95,5% (Pragmatic Play)

Motyw starożytnego Egiptu chyba nigdy nie znudzi się twórcom gier. Kolejny slot o tej tematyce, tym razem od Pragmatic Play, utrzymany w konwencji gry przygodowej. Tytułowa Kleopatra kusi swym wdziękiem i zaprasza nas do gry, oferując RTP w wysokości 95,5%. Data premiery gry to 18 kwietnia 2022 roku. Jak przedstawia się sama rozgrywka? Całkiem standardowo. Na pięciu bębnach umieszczone zostały cztery rzędy symboli związanych z mitologią egipską. Znajdziemy tu kobrę, skarabeusza, sokoła, czyli atrybuty egipskich bogów. Dla graczy przygotowano standardowo 20 linii wygrywających. Kolorystyka automatu jest bardzo przystępna i nasycona, utrzymana w palecie barw przywołujących na myśl pustynny krajobraz Egiptu. Ta ciekawa pozycja na pewno znajdzie swoich wiernych fanów.

Fruity Time — 96,27% (EGT Interactive)

Klasyczne owocówki od wielu lat plasują się na pierwszych miejscach w hierarchii najpopularniejszych automatów do gier, stąd też cieszą się nieustannym zainteresowaniem producentów slotów. Tym razem temat podjęły osoby z EGT Interactive. Data premiery gry Fruity Time to 9 kwietnia 2022, czyli wiosna w rozkwicie, a co za tym idzie owocowy motyw bardzo na czasie. Pomimo tego, że rynek jest przesycony produkcjami tego typu, z całą pewnością znajdą się miłośnicy, którzy chętnie sięgną po ten tytuł.

Mayan Fire — 96,03% (Gamomat)

Kolejny chwytliwy temat, czyli cywilizacje prekolumbijskie, a konkretnie Majowie, którzy rozbudzą w graczu żyłkę poszukiwacza złota. Slot od Gamomat z datą premiery 29 marca 2022 i wysokim współczynnikiem zwrotu do gracza na poziomie 96,03% napewno spodoba się pasjonatom historii i archeologom amatorom. Tradycyjny układ automatu pozwala użytkownikom bawić się na pięciu bębnach z trzema rzędami symboli, a żywe barwy pobudzą do eksploracji wszystkich funkcji gry. Motyw starożytnych cywilizacji zawsze przyciąga sporą grupę fanów i jest chętnie wybierany przez twórców gier. Mayan Fire pozwoli na chwilę wytchnienia w długie zimowe wieczory oraz w gorące letnie popołudnia.

Blood Hunters — 97,99% (Leander Games)

Na koniec slot z najwyższym RTP w niniejszym zestawieniu z datą premiery 4 maja 2022. Aż 97,99% zwrotu do gracza to zdecydowanie gra warta świeczki przygotowana w studiu Leander Games. Temat znany i przez wielu kochany — wampiry. Wśród symboli ujrzymy kultowego Nosferatu oraz pierwowzór książkowego i filmowego Drakuli, czyli Włada Palownika budzącego postrach w XV wieku. Obok nich kusze ze srebrnymi strzałami, zakrwawione drewniane kołki i młotki oraz czosnek. Gracze z całą pewnością docenią klasyczny układ gry: pięć bębnów i trzy rzędy oraz aż 25 linii wygrywających. Podczas gry bonusowej użytkownik, który wciela się w postać pogromcy wampirów. Ma szansę otwierać trumny, odnajdywać i uśmiercać stwory nocy. Interesująca koncepcja, klimatyczna muzyczka i wycie wilków w tle to coś, czego każdy potrzebuje, żeby się odrobinę rozerwać a przy okazji wygrać pieniądze.

Podsumowanie — czy warto kierować się wyłącznie współczynnikiem RTP?

Czy przy wyborze automatu do gier warto kierować się jedynie współczynnikiem RTP? To zależy. Dla jednych ważna jest atrakcyjna tematyka, dla drugich liczba linii wygrywających, a dla jeszcze innych po prostu dobra zabawa bez konkretnych wymagań związanych z rozgrywką. Warto się zastanowić, co jest ważne dla nas i przetestować każdą grę samemu w wersji demo, żeby poznać jej możliwości, zmienność wyników i przekonać się, czy pasuje do naszych wymagań. W końcu to my powinniśmy wybrać, jak chcemy spędzać swój wolny czas.
Jednakże należy pamiętać, że współczynnik RTP nie bierze pod uwagę jednej, ważnej kwestii, która w hazardzie odgrywa dużą rolę — szczęścia gracza. Nawet w grze z niższym RTP możemy wygrać fortunę, jeśli tylko los się do nas uśmiechnie. 

źródło: artykuł gościnny