Sensacja w Pucharze Polski stała się udziałem Lechii Gdańsk.

Wicelider Lotto Ekstraklasy przegrał w Niepołomicach z II-ligową Puszczą i odpadł w 1/8 finału rozgrywek. Biało-zieloni polegli po karnych.

Aż 9 zmian w porównaniu z ostatnim zwycięskim meczu w Lotto Ekstraklasie z Lechem Poznań dokonał trener Piotr Nowak. W wyjściowym składzie znaleźli się Damian Podleśny, Steven Vitoria, Rafał Janicki, Paweł Stolarski, Aleksandar Kovacević, Piotr Wiśniewski i Lukas Haraslin. Rezerwowe zestawienie Lechii i tak na tle składu Puszczy wyglądało imponująco. Mimo to gdańszczanom od początku spotkania grało się bardzo trudno.

20 MINUT RADOŚCI LECHII

W 66 minucie Lechia objęła prowadzenie dzięki bramce Flavio Paixao, z którego cieszyła się tylko 20 min. W 86 minucie debiutujący w biało-zielonych barwach kanadyjski obrońca Steven Vitoria faulował w "szesnastce" Longinusa Uwakwe. Rzut karny skutecznie wykorzystał Maciej Domański dając Puszczy wyrównanie, a jak się później okazało możliwość gry w dogrywce.

Raport meczowy [Puszcza Niepołomice-Lechia 1:1 k.4:2]

NIEWYKORZYSTANE SYTUACJE

W końcówce podstawowego czasu gry Lechia miała sporo szczęścia. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać błędów gdańskiej defensywy. W dogrywce ataki Puszczy nie słabły, ale Lechia również miała swoje sytuacje. Najlepszą zmarnował Milen Gamakow, po którego strzale piłka odbiła się od słupka.

W konkursie jedenastek po stronie Lechii nerwy na wodzy potrafili utrzymać tylko Rafał Wolski i Aleksandar Kovacević. Pomylili się Milos Krasić i Lukas Haraslin. Ostatecznie gdańszczanie przegrali 2:4.

źródło: Radio Gdańsk