W ubiegły weekend, drużyna Lechii rocznik 2004 wzięła udział w Międzynarodowym turnieju Beniaminek Cup 2013 w Starogardzie Gdańskim.

Ze względu na ilość oraz „markę” rywalizujących drużyn, dość powszechnie uważny on był za „nieoficjalne” Mistrzostwa Polski rocznika 2004.

Drużyny uczestniczące w turnieju rozlosowano do dwóch grup po 10 zespołów, w których to mecze miały się odbywać w systemie „każdy z każdym”. Tradycyjnie już drużyna Lechii rozkręcała się powoli, remisując na początek z ŁKS-em Łódź, Legią Warszawa oraz ulegając Lechowi Poznań 0:1. W kolejnych meczach nasza gra uległa znaczącej poprawie, co przyniosło efekt w postaci zwycięstw nad Wisłą Kraków, Arkonią Szczecin, Orlikiem Poznań oraz drużyną Junostu Kaliningrad. Na koniec rozgrywek grupowych pokonaliśmy także drużynę Orła 2010 Wałcz, co było udanym rewanżem za przegraną w półfinale turnieju rozegranego w Wałczu w czerwcu 2012 r.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, cztery najlepsze drużyny z każdej z grup po pierwszym dniu turnieju miały utworzyć tzw. „grupę mistrzowską” a to oznaczało, że jako wicelider grupy „B” walczyć mieliśmy o najwyższe laury.

W niedzielę rywalizacja od samego początku była jeszcze bardziej zacięta gdyż ze względu na przyjęty system (nie rozgrywano ćwierćfinałów, półfinałów i finału) liczył się wynik każdego meczu!

Nasza drużyna walczyła ze zmiennym szczęściem, po raz kolejny przekonując się jak niewiele decyduje o sukcesie w sportowej rywalizacji. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce, co z uwagi na klasę rywali oraz zdobyte doświadczenie uznać należy za kolejny, spory sukces. Gratulujemy!

Zagraliśmy w składzie: Piotr Abramowicz, Patryk Święczkowski, Bartek Kula, Dorian Ramczykowski, Kacper Urbański, Kuba Wireński, Wojtek Szulc, Mikołaj Żurawski, Adrian Kłosek, Patryk Kłosek, Szymon Zimnicki, Nikodem Bohdan, Amadeusz Mielnik

Trenerzy: Grzegorz Grzegorczyk, Mateusz Michalski

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora