11 kwietnia Lechia Gdańsk podejmować będzie Legię Warszawa.

Były piłkarz Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz strzelił swoją pierwszą bramkę w Portugalii. Dawidowicz w meczu II ligi portugalskiej zdobył gola dla rezerw Benfiki Lizbona w meczu z SC Farense.

Dla Dawidowicza było to 19. spotkanie w drużynie rezerw Benfiki w tym sezonie. 19-latek, który do portugalskiego klubu przeniósł się z Lechii po zakończeniu poprzedniego sezonu ekstraklasy, na listę strzelców wpisał się już w drugiej minucie spotkania. Tuż przed przerwą drugiego gola zdobył Nelson Semedo, a w 72. wynik na 3:0 dla Benfiki II ustalił Nuno Santos.

Mimo jednostronnego wyniku spotkanie w Farense było bardzo emocjonujące, a obie drużyny kończyły mecz w dziewiątkę.

W barwach Lechii w ekstraklasie Dawidowicz zdobył jednego gola - w poprzednim sezonie trafił do siatki w meczu z Koroną Kielce na PGE Arenie zakończonym remisem 2:2.