Po czwartkowym sparingu z Radomiakiem na pytania dziennikarzy odpowiedział Mario Maloca, który obok powracającego po kontuzji Michała Nalepy jest liderem defensywy. Co stoper powiedział na tydzień przed rywalizacją w Lidze Konferencji?

O zespole Akademija Pandev:
Niestety nie znam dużo Macedonii, jeszcze nie mieliśmy odprawy. Mamy jeszcze tydzień i na pewno będziemy przygotowani do tego meczu, bo trenerzy polecieli na ich sparing. Myślę, że najważniejsze, że po dzisiejszym meczu jesteśmy wszyscy zdrowi.

O porównaniu Akademiji Pandev do Górnika Polkowice:
Nie znam ani Górnika Polkowice, ani Akademiji Pandev. Musimy przejść tę pierwszą rundę i zrobimy wszystko, żebyśmy awansowali pierwszy raz w historii Lechii do II rundy. Mam nadzieję, że będziemy gotowi na to.

O bałkańskim futbolu:
Bałkański styl to dużo kontaktów z piłką, dużo grania. Na pewno nie będzie dużo długich piłek. Myślę, że pokazaliśmy u trenera Kaczmarka, że my też lubimy grać. Na pewno na pierwszym meczu będzie dużo kibiców i mamy moc, żebyśmy w pierwszym meczu pokazali, że jesteśmy lepsi.

O okresie przygotowawczym:
Każdy obóz jest ciężki, każdy musisz zrobić na 100 procent. Jedyna różnica to to jaki styl ma dany trener. Tutaj było bardzo ciężko, ale było też bardzo dużo piłki, a to lepsze niż bieganie bez piłki. Popracowaliśmy dobrze, zagraliśmy trzy dobre sparingi. To cieszy, że dwa ostatnie wygraliśmy, bo to też buduje atmosferę.

O Michale Nalepie:
Michał jest najważniejszą postacią w naszym zespole i myślę, że dzisiaj znowu to pokazał. Widać, że nie brakuje mu tego, że nie trenował z nami cały czas. Ma 29 lat i wszystko wie. Cieszę się, że jest z nami na boisku.

O stadionie w Skopje:
Lepiej grać na lepszym stadionie. Na pewno jest to słabszy stadion, ale nie ma co, będziemy przygotowani i mam nadzieję, że awansujemy do II rundy.

O młodzieżowcach:

Muszę powiedzieć, że na Ekstraklasę jeszcze nie są gotowi. To był dla nich pierwszy obóz i to jest za duży skok. Nie grali w rezerwach, grali w U19. Pokazali jednak, że mają umiejętności i że na pewno to jest przyszłość Lechii.

O rzutach karnych:
Spróbowaliśmy wszyscy strzelać w tych sparingach i trener zdecyduje kto najlepszy będzie je strzelać. Będziemy wszyscy gotowi.

źródło: własne