Za nami kolejny ligowy weekend. Przeczytajcie poniżej, jak sprawują się na wypożyczeniach Łukasz Zjawiński, Rafał Kobryń, Dominik Piła, Witan Sulaeman, Filip Dymerski, Miłosz Szczepański i Eryk Mirus.

Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz)

Czas gry: 90 minut

Rywal: Stomil Olsztyn (1-0 W)

Osiągnięcia: 1 bramka

Jedyna bramka w tym meczu została strzelona przez Zjawińskiego, który pewnie wykonał rzut karny, strzelając w sam środek bramki. Jednak to nie jedyny moment, gdzie Łukasz zapisał się w raportach meczowych, ponieważ otrzymał również żółtą kartkę. Dostał ją za zabawę w Maradonę, czyli próbę strzelenia bramki ręką. Poza tym sam mecz nie porywał emocjami, ale Sandecja dalej pokazuje, że może atakować baraże w tym sezonie.

Rafał Kobryń (Sandecja Nowy Sącz)

Czas gry: 18 minut

Rywal: Stomil Olsztyn (1-0 W)

Rafał dostał prawie 20 minut, by złapać rytm meczowy po ostatnim urazie. W ciągu tego czasu prezentował się solidnie.

Dominik Piła* (Chrobry Głogów)

Czas gry: 89 minut

Rywal: Miedź Legnica (1-0 P)

Derby Dolnego Śląska okazały się kluczowe w walce o dwa cele: zapewnienie bezpośredniego awansu Miedzi i walce o baraże Chrobrego. Ostatecznie to Miedź wygrała i zapewniła sobie awans do Ekstraklasy. Ekipa z Legnicy wygrała zasłużenie. Chrobry miał zaledwie dwie w miarę sensownie przeprowadzone akcje. W obu uczestniczył Dominik Piła. Pomimo porażki, nowy zawodnik Lechii prezentował się dobrze na tle swoich kolegów.

Miłosz Szczepański (Warta Poznań)

Czas gry: 24 minuty

Rywal: Piast Gliwice (2-3 P)

Osiągnięcia: 1 asysta

Miłosz od początku swojego występu był aktywny. Zdecydowanie jego wejście rozruszało ofensywnie Wartę. 4 minuty po wejściu dał asystę, przy której idealnie upatrzył Adama Zrelaka w polu karnym. Miał kilka naprawdę fajnych zagrań i dodatkowo biegał za dwóch. Miejmy nadzieję, że jeszcze przekona do siebie trenera i zagra w większych wymiarach czasowych.

Witan Sulaeman (FK Senica)

W przeciągu tygodnia jego drużyna nie rozegrała żadnego meczu.

Eryk Mirus (Pogoń Grodzisk Mazowiecki)

Czas gry: 0 minut

Rywal: Olimpią Elbląg (1-0 W)

Mirus całe spotkanie obejrzał z ławki.

Filip Dymerski (Sokół Ostróda)

Czas gry: 45 minut

Rywal: Motor Lublin (5-0 P)

Nie był to najszczęśliwszy mecz dla młodego obrońcy. Cały Sokół grał słabo, a wszystko spotęgowała czerwona kartka, którą dostał Ernest Dzięcioł w 65 minucie spotkania. Motor przejechał się po ekipie z Ostródy i Dymerski w jakimś stopniu się do tego przyczynił. Jednak już nie warto tego rozgrzebywać

 

*Piła formalnie nie jest wypożyczony z Lechii, jednak już wiadomo, że trafi latem do Gdańska i warto go obserwować.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora