W niedzielę Lechia wygrała 1:0 z Lechem Poznań po trafieniu młodzieżowca Filipa Koperskiego. Dla obrońcy, który 24 lutego skończy osiemnaście lat, debiutancki gol był chyba wymarzonym prezentem.

Filip Koperski jest wychowankiem Lechii. Przeciwko Lechowi Poznań rozegrał swoje trzecie spotkanie w tym sezonie. Wszystkie trzy występy zawodnik zaliczył już w rundzie wiosennej. Najpierw zanotował dziewięć minut z ławki przeciwko Śląskowi Wrocław, a później przeciwko Cracovii i Lechowi zastąpił na prawej obronie lekko kontuzjowanego Davida Steca. I choć przeciwko Kolejorzowi Koperski w pierwszej połowie nie zaprezentował się wybitnie i popełniał błędy, to jego zdobyta bramka to rekompensuje. Młodzieżowiec zagwarantował Lechii trzy punkty, które pozwalają biało-zielonym gonić czołówkę.

Koperski za trzy dni skończy dopiero osiemnaście lat. Młodzieżowiec jest wychowankiem Lechii, w której zanotował łącznie cztery występy w Ekstraklasie. Warto przypomnieć, że debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował również przeciwko Lechowi Poznań. Było to jeszcze za kadencji Piotra Stokowca – 20 kwietnia 2021 roku – kiedy to obrońca otrzymał od trenera czternaście minut. Teraz przeciwko Kolejorzowi Koperski zdobył swoją debiutancką bramkę w Ekstraklasie.

dsc5246

-Szczerze powiedziawszy na razie nie jestem w stanie jeszcze nic powiedzieć. To jest niesamowite uczucie. Nie wiem co się dzieje, jestem bardzo szczęśliwy. Drużyna zagrała naprawdę świetny mecz, szczególnie w drugiej połowie. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania, także tylko się cieszyć. Może jutro rano jak wstanę to do mnie to dojdzie. Ile mogłem tyle dałem, było warto. Jak zawsze. – powiedział na antenie TVP Sport po końcowym gwizdku 17-letni bohater biało-zielonych.

Wczorajsza bramka Filipa była drugą bramką dla Lechii w tej rundzie zdobytą przez młodzieżowca. Przed dwoma tygodniami na listę strzelców wpisał się Jakub Kałuziński. Koperski został także drugim zawodnikiem w tym sezonie w całej Ekstraklasie, który zdobył bramkę przed ukończeniem 18 roku życia. Wcześniej dokonał tego Kacper Kozłowski. Ponadto "Koper" został drugim po Kacprze Łazaju najmłodszym strzelcem Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej w XXI wieku. Młodzieżowiec zdobył bramkę dokładnie w wieku 17 lat 11 miesięcy i 361 dni.

Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów!