Derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk! W niedzielę Biało-Zieloni pomimo gry w osłabieniu wygrali 2:1 i tym samym triumfowali w całych rozgrywkach Fortuna I Ligi.

Już w 3. minucie Lechia mogłą objąć prowadzenie. Maksym Chłań podkręcił piłkę, jednak ta przeleciała minimalnie obok długiego słupka. Trzy minuty później odpowiedziała Arka. Tym razem Bogdan Sarnawski obronił strzał Olafa Kobackiego.

W 15. minucie podopieczni Szymona Grabowskiego wyszli na prowadzenie. Z prawej strony płasko dogrywał Camilo Mena, a akcję wykończył Kacper Sezonienko i wpakował piłkę do siatki!
Pięć minut później mogło być dla Lechii 2:0. Ponownie dogrywał Camilo Mena, jednak nad bramką przestrzelił Maksym Chłań.
W 29. minucie żółtą kartkę za faul na Kacprze Skórze otrzymał Andrei Chindris, a po wideoweryfikacji Tomasz Kwiatkowski zamienił kolor żółty na czerwony i przez prawie godzinę Lechia musiała grać o jednego piłkarza mniej.
Po chwili strzał z rzutu wolnego Marca Navarro broni Bogdan Sarnawski, a z bliska niecelnie dobija Przemysław Stolc. W 37. minucie Arka wyrównuje za sprawą Alassane'a Sidibe i zapowiadało się na ciężary dla Lechii. No i to się potwierdziło, bo piłkarze gości po bramce wyrównującej szukali drugiego trafienia, jednak Lechię ratował Bogdan Sarnawski. Ostatecznie pierwsza połowa 46. Derbów Trójmiasta zakończyła się remisem.
Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy rozpoczął się napór Arki. Po dwóch minutach od pierwszego gwizdka po przerwie obok słupka uderzał Przemysław Stolc, a chwilę później Olaf Kobacki miał lepszą okazję do zdobycia bramki, ale bardzo dobrze spisał się Bogdan Sarnawski, który ratował swoich kolegów w tym meczu. Widać było, że Biało-Zieloni grają w dziesiątkę.
W 62. minucie ponownie Lechię uratował Bogdan Sarnawski! To był jego kapitalny mecz!
Może i jednak nie, bo w 84. minucie gola zdobył Camilo Mena i Lechia wróciła na prowadzenie!
Lechia Gdańsk wygrywa 46. Derby Trójmiasta, a także całe rozgrywki Fortuna I Ligi! Zasłużenie!