Korona Kielce zremisowała u siebie 0-0 z Lechią Gdańsk w ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lider z Gdańska stworzył sobie więcej okazji do strzelenia gola, ale dobrze spisał się dzisiaj golkiper kielczan - Michał Miśkiewicz. Ponadto Flávio Paixão nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając nad bramką.

Pierwsza zaatakowała w tym spotkaniu Korona, ale to Lechia miała więcej okazji w pierwszej połowie do objęcia prowadzenia. W 8. minucie Matej Pučko zacentrował z rzutu rożnego, a niecelnie głową uderzył Ognjen Gnjatić. W odpowiedzi Flávio Paixão popisał się bardzo ładnym podaniem za plecy obrońców do Jarosława Kubickiego, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w Michała Miśkiewicza. Po chwili Flávio Paixão zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, a Miśkiewicz nie potrafił złapać futbolówki. Przejął ją jeszcze Artur Sobiech, lecz znalazł się w trudnej sytuacji i nie zdołał zagrozić gospodarzom. W 25. minucie Oliver Petrak kopnął z daleka, a piłka odbiła się od Flávio Paixão i poleciała obok słupka. Po drugiej stronie boiska okazję miał Filip Mladenović, ale Miśkiewicz wykazał się skuteczną interwencją po strzale serbskiego obrońcy. Następnie Mladenović zacentrował z rzutu rożnego, a niecelny strzał głową oddał Michał Nalepa.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla gości, bowiem Joonas Tamm sfaulował Sobiecha i sędzia Krzysztof Jakubik odgwizdał "jedenastkę". Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Flávio Paixão, posyłając futbolówkę nad bramką. W odpowiedzi Felicio Brown Forbes uderzył sprytnie z rzutu wolnego, ale Dušan Kuciak nie dał się zaskoczyć. W 59. minucie Brown Forbes miał kolejną szansę na strzelenie gola, lecz tym razem piłka po jego niezłym strzale poleciała obok słupka. W odpowiedzi Mladenović dośrodkował z lewej strony, a Sobiech z bliska uderzył głową, ale w bardzo dobrej sytuacji trafił wprost w Miśkiewicza. Po chwili z daleka próbę podjął Flávio Paixão, lecz strzał Portugalczyka był niecelny. W 80. minucie Miśkiewicz zanotował kolejną dobrą interwencję - tym razem nie dał się pokonać Mladenoviciowi z rzutu wolnego. W doliczonym czasie jeszcze jedną okazję miał Flávio Paixão, ale znowu uderzył niecelnie.