Nie dla rezerw Lechii Gdańsk półfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Młodzi Biało-Zieloni przegrali w derbach z Jaguarem 1:5 i pożegnali się z rozgrywkami na etapie ćwierćfinałowym.

Drużyna rezerw, po znakomitym początku rundy wiosennej, ma teraz nieco słabszy czas. Ostatnie 3 ligowe spotkania Biało-Zielonych, poprzedzające pucharowe zmagania z Jaguarem, zakończyły się porażkami. Trener młodych Lechistów, Tomasz Byszko, swoje niezadowolenie wyraził w wywiadzie przeprowadzonym dla Lechia.net po przegranej z Kaszubią. Niestety, jego główne zarzuty do piłkarzy - przede wszystkim brak skuteczności i efektywności w grze - mógłby przestawić ponownie i po dzisiejszym spotkaniu.

Po pierwszej połowie Lechia przegrywała 0:1, po bramce Pawła Rzepnikowskiego, ale kibice mogli mieć nadzieję na to, że wynik uda się jeszcze przestawić na swoją korzyść, zwłaszcza, że pod koniec pierwszych 45 minut miała sytuacje podbramkowe, których nie potrafiła jednak zamienić na gole. Druga połowa zaczęła się źle, od bramki Macieja Gaszki dla rywali. Po kilku minutach Omran Haydary jednak wyrównał, choć wcześniej... nie wykorzystał rzutu karnego. Bramka kontaktowa nic jednak Lechistom nie dała, bo kolejne bramki strzelał już tylko Jaguar - kolejno: Daniel Mikołajewski, Łukasz Swacha-Sock, a na kilka chwil przed końcem spotkania Szymon Rychłowski.

W wielu aspektach spotkanie to przypominało inne przegrane u siebie w tej rundzie derby - te z Gedanią. Przegrana, choć po wyrównanej pierwszej połowa. W drugiej złapanie kontaktu, ale potem strata nie jednej, ale wielu bramek.

Przygoda rezerw w Wojewódzkim Pucharze Polski kończy się na ćwierćfinale. A szkoda, bo Lechistom udało się przecież wyeliminować wcześniej 3-ligowy Stolem. To truizm, że zabrakło doświadczenia, ale tak rzeczywiście chyba było. No i skuteczności, w ofensywie i defensywie. Jej zabrakło przede wszystkim.

LECHIA II GDAŃSK - Jaguar Gdańsk 1:5 (0:1)

59. Haydary - 29. Rzepnikowski, 47. Gaszka, 68. Mikołajewski, 72. Swacha-Sock, 89. Rychłowski

Lechia II (wyjściowa jedenastka): Arczyński - Klessa, Kaczorowski (kpt), Drzazga - Majer, Sumiński, Cieślicki, Tuleja - Niewiadomski, Haydary - Okoniewski

Ławka: Raciniewski, Zaręba, Sadło, Mielnik, Sołkiewicz, Stanowski, Pietrzak