Zbigniew Ziemowit Deptuła został nowym prezesem Lechii Gdańsk. Taką decyzję podjęła w Wielki Piątek Rada Nadzorcza Klubu. Kim jest nowy prezes?

Deptuła nigdy wcześniej nie stał na czele spółki piłkarskiej, choć w sporcie ma doświadczenie. Przed laty brał udział m.in. w sponsorowaniu klubów ekstraklasy, ale też współpracował z Formułą 1 oraz Moto GP. 

Jest absolwentem Wydziału Prawa Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Swoją ścieżkę profesjonalną rozpoczął już na studiach, przechodząc wszystkie szczeble kariery zawodowej, finalnie dochodząc do stanowisk zarządczych. Doświadczenie zdobywał w firmach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Brał udział w połączeniu oddziałów dwóch międzynarodowych koncernów w Polsce. Zarządzał dużymi zespołami sprzedażowymi, jak również zajmował się tworzeniem nowych marek produktowych i startupów. Przez ostatnie osiem lat związany z międzynarodowym koncernem, zarządzając oddziałami w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Słowacji i Ukrainie. Był prezesem formy Lyoness Polska. Lyoness zajmowało się sponsoringiem m.in. w Wiśle Kraków, Sandecji Nowy Sącz, Legii Warszawa czy Rapidzie Wiedeń. 

Deptuła 12 kwietnia spotka się z dziennikarzami na pierwszej konferencji prasowej w roli prezesa Lechii Gdańsk.

źródło: własne