Zlatan Alomerović odchodzi z Lechii Gdańsk do Jagiellonii Białystok

Alomerović podpisał z Jagiellonią kontrakt na dwa i pół roku, z kolei Buchalik związał się z Lechią umową obowiązującą do czerwca 2022 roku i zawierającą opcję przedłużenia.

 - Spędziłem w Gdańsku 3,5 roku. Bardzo się zżyłem z tym miastem i klubem. Tak już jednak jest w życiu zawodnika, że czasem trzeba zmienić otoczenie, aby móc się dalej rozwijać. Nie jestem usatysfakcjonowany liczbą minut spędzanych na boisku w barwach Lechii. Mało grałem, a rola głównie rezerwowego zawodnika mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego zdecydowałem się na zmianę otoczenia. Dziękuję klubowi, że nie robił mi trudności i znaleźliśmy satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie - powiedział Alomerović, cytowany przez oficjalną stronę Lechii.

- Cieszę się z faktu, że udało się to wszystko dopiąć jeszcze przed świętami. Zaczynam tutaj nowy rozdział i wszystko przede mną. Chcę pomóc Lechii w grze o najwyższe miejsca w Ekstraklasie i swoją obecnością zwiększyć konkurencję w bramce - powiedział Buchalik.

W ekipie biało-zielonych doszło więc do zmiany na pozycji rezerwowego bramkarza. Alomerović nie mógł pogodzić się z faktem, że przegrywał rywalizację z Dusanem Kuciakiem. Wydaje się, że Buchalikowi będzie z tym łatwiej.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora