W pierwszym meczu przed własną publicznością w nowym sezonie Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. W 12 minucie gola z rzutu karnego zdobył Flavio Paixao,w 31 minucie mógł strzelić drugą bramkę także z rzutu karnego.Strzelił jednak zbyt lekko i bramkarz Śląska Jakub Słowik mie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

W 83 minucie drugiej połowy po strzale głową wyrównał Piotr Celeban.

Po objęciu prowadzenia gospodarze ograniczali się głównie do obrony, a w drugiej części spotkania przewagę miał zespół Śląska Wrocław.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)

Bramki: Flavio Paixao (kar. - 12.) - Piotr Celeban (83.)

Żółte kartki: Filip Mladenović, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Joao Nunes

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 14 068

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes (74. Karol Fila), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski - Michał Mak (64. Ariel Borysiuk), Flavio Paixao (K), Lukas Haraslin (66. Paweł Stolarski)

Śląsk Wrocław: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban (K), Wojciech Golla, Mateusz Cholewiak - Damian Gąska (65. Marcin Robak), Augusto, Michał Chrapek (54. Robert Pich), Maciej Pałaszewski (76. Mateusz Radecki), Farshad Ahmadzadehboroki - Arkadiusz Piech

źródło: Lechia.pl / własne