Druga drużyna Lechii Gdańsk pokonała w sparingu III ligowy zespół Wierzycy Pelplin 1:0 po golu Kuby Lizakowskiego.

Mecz został rozegrany w miejscowości Subkowy na stadionie miejscowego klubu Orła Subkowy.

Biało Zieloni jak i zespół Wierzycy Pelplin od samego początku prezentowali równy poziom gry. Chociaż delikatną przewagę miała drużyna z Gdańska. Wynik spotkania został ustalony w 30 minucie meczu. Bramkę, jak się później okazało jedyną w spotkaniu, zdobył Kuba Lizakowski. Zawodnik wykorzystał świetne zagranie Milosa Krasica. Do przerwy Lechia starała się dalej atakować, lecz wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie spotkania. Obie drużyny atakowały, lecz większość gry toczyła się w środku boiska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 po golu z pierwszej połowy Kuby Lizakowskiego.

Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem według przybyłych kibiców był bez wątpienia Milos Krasić. Serb reprezentował takie kluby jak Juventus Turyn, CSKA Moskwa czy Fenerbahce.

Skład Lechii Gdańsk II: Kuba Michałowski - Jakub Kapuściński, Filip Dymerski, Maciej Marek (46. Dominik Szukiełowicz , Marcin Wiśniewski (46. Kamil Sikora) - Kuba Lizakowski, Marcel Wszołek (46. Mateusz Cegiełka), Milos Krasić (63. Marcel Wszołek - zmiana powrotna), Karol Landowski (67. Sebastian Rugowski - zmiana powrotna) - Sebastian Rugowski (46. Sebastian Dziadkowiec), Piotr Gryszkiewicz
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Grzegorz Grzegorczyk, Piotr Wiśniewski, Artur Kosznicki i Mateusz Bąk