W 22 kolejce Lotto Ekstraklasy drużyna Lechii Gdańsk rozegrała mecz z Korona Kielce. Po dobrym meczu i wielu niewykorzystanych okazji bramkowych Lechiści wrócili do Gdańska z jednym punktem a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Komentarz trenerów obu zespołów:

dsc 5419

Piotr Stokowiec Lechia Gdańsk:

-Nie udało nam się wywieźć trzech punktów i na pewno trzeba na to spojrzeć w kategorii straty dwóch punktów, ale dla mnie to był zwycięski mecz. Bardzo dobrze graliśmy, dużo lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Zadowolony jestem z tego, jak budowaliśmy akcje, jak graliśmy i reagowaliśmy oraz przeciwstawiliśmy się fizycznie grającej Koronie. Taka jest piłka. Dziś nie udało nam się zdobyć trzech punktów, ale myślę, że pokazaliśmy grę godną lidera. Gratuluję także punktu Koronie i życzę dalszych sukcesów.

2019 02 16 korona kielce lechia gdansk 7854

Gino Lettieri Korona Kielce:

- To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Potrafimy grać dużo lepiej. Mieliśmy sporo szczęścia w wielu sytuacjach oraz dobrego bramkarza. Traciliśmy zbyt dużo prostych piłek, dlatego w ofensywie nie wyglądało to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Całe szczęście, że Michał Miśkiewicz trzymał nas przy życiu. Jesteśmy zadowoleni z tego punktu. Może zdobyliśmy go trochę szczęśliwie, ale zespół podjął walkę. Piłkarsko może nie wyglądało to najlepiej, ale mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie lepiej. Trzeba pamiętać, że graliśmy z liderem Lotto Ekstraklasy, dlatego jesteśmy zadowoleni z tego punktu.

 

Galeria 1

 

 

Galeria 2

 

 

22. Kolejka LOTTO Ekstraklasy

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Żółte kartki: Błażej Augustyn (68.) (Lechia) - Ognjen Gnjatić (13.), Ivan Marquez (20.), Maciej Górski (68.), Adnan Kovacević (79.) (Korona)

Sędzia: Krzysztof Jakubik      

Widzów: 7 529

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski (86. Jakub Arak) - Flavio Paixao (K), Artur Sobiech (90. Mateusz Żukowski), Konrad Michalak (88. Karol Fila)

Korona Kielce: Michał Miśkiewicz - Bartosz Rymaniak (K), Joonas Tamm, Ivan Marquez, Michael Gardawski - Adnan Kovacević, Ognjen Gnjatić - Oliver Petrak, Matej Pucko (68. Maciej Górski), Marcin Cebula (64. Vato Arveladze) - Felicio Brown Forbes (90. Oskar Sewerzyński)

źródło: Lechia.pl / Korona-Kielce.pl / własne