W 16 kolejce Lotto Ekstraklasy hitem kolejki był mecz lidera z vice-liderem czyli Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Po niezwykle emocjonującym i ciekawym meczu 3 pkt zgarnęli Biało-zieloni którzy pokonali zespół gości 3:2.

Pierwsze minuty spotkania lepiej rozgrywała Jagiellonia, ale świetnie między słupkami spisywał sie Zlatan Alomerovic, który obronił strzał głową Romana Bezjaka oraz Ivana Runje. W 32 minucie na prowadzenie 1:0 wyprowadził Lechistów Flavio Paixao wykorzystując pewnie rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Ivana Runje. Jaga po niespełna dwóch minutach wyrównała, przepięknym atomowym uderzeniem w samo okienko bramki popisał się Marko Poletanović i było już 1:1.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy padł gol na 2:1, z za pola karnego strzelał Jarosław Kubicki a piłka po rykoszecie wpadła do bramki gości.

Od początku drugiej połowy Jagiellonia ruszyła ostro do ataku i w 53 minucie udało jej się ponownie doprowadzić do wyrównania, gola na 2:2 zdobył Arvydas Novikovas. W 67 min po kolejnym faulu na Lukasie Haraslinie (pod koniec meczu po brutalnym faulu Martina Pospisila, i tylko żółta kartka! musiał opuścić boisko) rzut wolny wykonywał Filip Mladenovic, idealnie dośrodkował na głowę Michała Nalepy i po raz trzeci tego wieczoru Lechia objęła prowadzenie. Po tym golu Jaga ruszyła do odrabiania strat a gdańscy piłkarze się cofnęli i czekali na okazję do kontry. Jednak wynik nie uległ już zmianie i 3 pkt pozostały w Gdańsku.

16. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:1)

Bramki: Flavio Paixao (37. - kar.), Jarosław Kubicki (45.), Michał Nalepa (67.) - Marko Poletanović (39.), Arvydas Novikovas (53.)

Żółte kartki: Joao Nunes (Lechia) - Łukasz Burliga, Guilherme, Arvydas Novikovas, Martin Pospisil (Jagiellonia)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 11 931

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Joao Nunes, Michał Nalepa, Steven Vitoria, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki - Konrad Michalak (62. Tomasz Makowski), Rafał Wolski (76. Karol Fila), Lukas Haraslin (85. Jakub Arak) - Flavio Paixao (K)

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Łukasz Burliga (80. Mateusz Machaj), Ivan Runje, Nemanja Mitrović, Guilherme – Taras Romanczuk (K) – Roman Bezjak (74. Mile Savković), Martin Pospisil (87. Patryk Klimala), Marko Poletanović, Arvydas Novikovas – Karol Świderski

źródło: Lechia.pl / własne