W niedzielę, 19 maja, po zwycięskim meczu z Jagiellonią Białystok i ceremonii rozdania medali na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii pojechali odkrytym autokarem ulicami Gdańska. Na Długim Targu czekał tłum fanów.

W niedzielę, 19 maja, na Stadionie Energa Gdańsk rozgrywała ostatni mecz ekstraklasy. Szanse na tytuł mistrza Polski biało-zieloni stracili wcześniej, do końca walczyli jednak o wicemistrzostwo. W ostatnim meczu sezonu wygrali z Jagiellonią Białystok 2:0, ale to do srebrnego medalu nie starczyło. Zabrakło niewiele, ale Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski wywalczone w jednym sezonie, to największy sukces w historii klubu.

 

 

Po meczu z Jagiellonią na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się ceremonia wręczenia medali. Potem piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii pojechali odkrytym autokarem ulicami Gdańska. Trasa przejazdu przebiegała od stadionu, przez ul. Marynarki Polskiej, Węzeł Kliniczna, al. Zwycięstwa, ulicami Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, aż na Długi Targ pod Fontanną Neptuna. Tutaj na piłkarzy i trenera Stokowca czekały tysiące fanów, którzy sukces świętowali przy głośnym dopingu, huku petard i błyskach odpalanych rac.

Kibice Lechii Gdańsk czekają na piłkarzy na Długim Targu

Feta z okazji zdobycia Totolotek Pucharu Polski i zajęcia 3 miejsca w Lotto Ekstraklasie 

filmy udostępnił Mirosław Koźbiał, WMG VIDEO

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora