Dzisiaj o 15:00 na Polsat Plus Arenie odbędzie się spotkanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Lechia podejmie Górnika Zabrze. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami odnośnie organizacji ruchu w dniu meczowym.

Głównym środkiem transportu na mecz będą bezpłatne kolejki SKM odjeżdżające ze stacji Gdańsk Główny. Pociągi odjadą z dworca o 13:28, 13:56 oraz 14:24. Po spotkaniu ze stacji Gdańsk Stadion Expo zaplanowano dwa kursy: o 17:10 oraz 17:36. Pociągi nie zatrzymują się na stacjach Gdańsk Stocznia oraz Gdańsk Nowe Szkoty. 

Autobusy linii 158 oraz tramwaje numer 10 będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Bilet na mecz nie upoważnia jednak do darmowego przejazdu komunikacją miejską.

Ponadto oo zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 16:15 i 16:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 16:30 i 16:50 z przystanku "Władysława IV" w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczną.  

W dniu dzisiejszym zostaną przygotowane także dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ulicy Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ulicy Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Zapraszamy na stadion!

źródło: własne