W minionym tygodniu Adam Mandziara oraz nowy prezes Lechii Paolo Urfer gościli u prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Negocjowali oni m.in. warunki umowy klubu z miastem. Według ogólnodostępnych dokumentów miejskich nowa umowa ma opiewać na kwotę ponad pięciu milionów złotych.

Lechia Gdańsk ma otrzymać od miasta za działania promocyjne do końca maja 2024 roku kwotę 5 691 056,91 złotych bez VAT. To o prawie połowę mniej niż klub dostał w minionym sezonie zakończonym degradacją. Wcześniejsza umowa na linii Lechia - miasto Gdańsk dotyczyła sumy ponad 10 milionów złotych rocznie. Więcej szczegółów dokumentu znajduje się TUTAJ.

Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz i jej koledzy bardzo serdecznie mnie przyjęli. Czuję się bardzo zaszczycony miłymi słowami, które wypowiedziała podczas naszego pierwszego spotkania. Gmina Gdańsk i nasz klub Lechia Gdańsk są całkowicie zgodni, naszym wspólnym celem jest awans do Ekstraklasy i kibice zgromadzeni na naszym wspaniałym stadionie oglądający grę naszej drużyny. Nadal ciężko pracujemy, aby wypełnić tę misję, która polega na przygotowaniu najlepszego możliwego zespołu na nadchodzący sezon 2023/2024 - powiedział Peolo Urfer po piątkowym spotkaniu w Urzędzie Miasta.

źródło: gdańsk.pl / lechia.pl