Jak przekazał dyrektor sportowy Lechii Jakub Chodorowski w rozmowie z Interią, Lechia wykupi Rifeta Kapicia. Z kolei w Gdańsku nie zostaną Jakub Sypek i Dawid Bugaj. Przyszłość Loupa Diwana Gueho wyjaśni się w czerwcu. W klubie zostanie także Bohdan Sarnawski.

Przypomnijmy, że wszyscy czterej zawodnicy byli do Lechii wypożyczeni. Jeśli chodzi o Kapicia, to prezez Paolo Urfer już na kwietniowym spotkaniu z kibicami deklarował, że "Riki" zostanie w klubie. Teraz potwierdził to Chodorowski. - Rifet Kapić był do nas wypożyczony. Skorzystamy z opcji wykupu, zawartej w umowie z Valmierą. Rifet zostanie z nami na kolejne sezony - skomentował dyrektor sportowy.

Inaczej wygląda sytuacja Dawida Bugaja (wypożyczony ze SPAL) oraz Jakuba Sypka (z Widzewa Łódź). - Nie korzystamy z opcji wykupu w ich przypadku - wyjawił. Z kolei to, czy Loup Diwan Gueho zostanie w Lechii, wyjaśni się w czerwcu. Mówi się jednak, że klub chce, aby Francuz został w drużynie. Na kolejny sezon zostanie także Bohdan Sarnawski. Kontrakt bramkarza został automatycznie przedłużony w momencie awansu do Ekstraklasy. 

Chodorowski wyjawił też, jaka będzie strategia transferowa na najbliższe miesiące. - Chcąc osiągnąć dobry wynik w Ekstraklasie, wszystkich najlepszych zawodników chcemy zatrzymać. Do tego dołożyć dwa, trzy, cztery elementy i sprawić, również poprzez obudowanie ich odpowiednim sztabem, że będą robili dalszy progres w Ekstraklasie - przyznał.

źródło: Interia